Délka kurzu
Semestrální
1-2 dny
Rozsah hodin
60
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Nezáleží na znalostech

O čem to celé bude?

Technologie jsou všude kolem nás a ovlivňují každodenní život dětí i učitelů. Proto by je každý učitel měl zapojovat do všech předmětů a rozvíjet digitální dovednosti.

Pomůžeme vám zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, předávat informace zajímavou a poutavou formou, ale také učit podle aktuálních osnov a trendů.

Propojíme vás s dalšími učiteli a odborníky, a vytvoříme tak společný prostor pro sdílení zkušeností z výuky a zaručených metod či nástrojů. 

Pomůžeme vám porozumět IT a naučit se líp učit. Podíváme se na témata jako je bezpečnost ve světě IT, jak začít s algoritmizací a programováním nebo 3D tiskem. 

Navíc získáte i konkrétní podklady.

Co se naučíte

Seriál obsahuje celkem 30 lekcí po 90 minutách, které jsou pravidelně v pondělky a středy od 17:30 do 19:00 hodin. Absolvovat celý seriál za zvýhodnou cenu nebo se přihlásit na jednotlivé bloky:

 • Úvod do světa IT: rozšíříte si rozhled a základní orientaci v IT. Seznámíte se se základními pojmy, bez kterých to v informatice zkrátka nejde.
 • Digitální dovednosti: naučíte se naplno využít potenciál technologií, které denně používáte. Ovládnete nástroje a postupy online kanceláře, umělé inteligence a zjistíte, jaké jsou jejich možnosti pro vzdělávání. 
 • Metodické tipy do výuky: zjistíte, jak efektivněji učit a jak předávat své znalosti poutavou formou, žáky zaujmout a motivovat je k tomu, aby si odnesli z hodin co nejvíce.
 • Bezpečnost ve světě IT: zvládnete získávat informace a užívat internet bezpečným způsobem. Ukážeme vám, jak postupovat v případě problémů s kyberšikanou nebo jak rozpoznat falešné zprávy. 
 • Nástroje pro interaktivní výuku: vyzkoušíte si práci s nástroji pro zvýšení interaktivity ve výuce, ať už v prezenční či distanční formě. Poznáte, jaká prostředí se hodí pro skupinovou práci, projektovou výuku či pro tvorbu materiálů do hodin.
 • Algoritmizace: naučíte se nad problémy přemýšlet algoritmickým způsobem, rozkládat je na dílčí části a postupně je řešit. Ukážeme si několik způsobů, jak algoritmizaci zakomponovat do výuky i bez speciálních pomůcek. 
 • Programování: dozvíte se, jaké programovací jazyky jsou vhodné pro výuku programování na různých typech škol nebo jak s výukou programování začít. Podíváme se nejen na to, jak se programuje, ale zaměříme se i na efektivní předání látky žákům.
 • Modelování a 3D tisk: řekneme si, co je to 3D tisk, na jakém principu tiskárna funguje či jak jej můžete ve škole využít. Věnovat se budeme také základům modelování, vyzkoušíte si práci s modelovacím programem a vytvoříte si vlastní návrh.

Pro koho je kurz určen

Pro všechny začínající i zkušené učitele, kteří chtějí: 

 • rozšířit si obzory v oblasti informačních technologií,
 • seznámit se s novými výukovými nástroji nebo  
 • potkat se a nasdílet zkušenosti s kolegy napříč celou republikou.

Jak se přihlásit

Můžete se přihlásit na celý Seriál digitálních kompetencí, kdy získáte nejvýhodnější cenu 2890 Kč a ušetříte tak 830 Kč, nebo na jeden nebo více dílů.

Co říkají absolventky?

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
DEJTE MI VĚDĚTvšechny kurzy

Nenašla jsi otevřenou registraci?

Nenašla jsi otevřenou registraci ve svém městě neb ti nevyhovuje daný termín?
Ozvi se nám a dáme ti vědět, až kurz vypíšeme.
Dejte mi vědět

Lektoři

Michal Kučera
Senior Lecturer
Ondřej Šrámek
Lecturer
Tereza Nedjalková
Tech & Education Specialist

Partneři

Staňte se partnerem tohoto kurzu. Dejte nám vědět.