Délka kurzu
1-2 dny
Rozsah hodin
7
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Mírně pokročilí
Doplňující informace
Python pro data 2

O čem to celé bude?

Naučíš se pracovat jak s regulárními výrazy, tak s databází MongoDB. Budeš umět napsat vlastní funkci, třídu a využít dědičnost.

Díky regulárním výrazům zvládneš vytáhnout kus užitečné informace z textu, a tak  už nikdy nebudeš muset ručně kopírovat telefonní číslo nebo datum z textových políček, regulární výrazy to udělají za tebe.

Ukážeme ti svět NoSQL databází na příkladu oblíbené MongoDB. No” ve skutečnosti znamená Not only” a jde o rozšíření klasických SQL databází. Hodí se například v situaci, kdy předem neznáš strukturu dat, kterou budeš ukládat, nebo si jen nechceš lámat hlavu s vytvořením tabulek.

Co se naučíš

  • Pracovat s regulárními výrazy
  • Formát souborů JSON a práci s ním v Pythonu
  • Připojit se k MongoDB, vytvořit kolekci a uložit data
  • Číst a upravovat data

Pro koho je kurz určen

  • Pro ženy, které mají základní znalosti programování v jakémkoliv jazyce, ví, co je to cyklus (loop), podmínka (if) a seznam (list).

Co říkají absolventky?

Uvedená cena je dotovaná a vychází z povahy organizace Czechitas a způsobu jejího fungování, které je financováno dárci a partnery. Dotovaná cena odpovídá 20 - 30 % nákladů na daný kurz a je určena samoplátcům, tedy fyzickým osobám. V případě, že kurz hradí firma, pak účtujeme plnou tedy nedotovanou cenu. Více o cenách kurzů a způsobu financování Czechitas najdeš v blogovém článku.

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
Kurz, na který se chceš přihlásit, není dostupný? Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
hlídat kurz
Kalendář

Lektoři

Jiří Pešík
Lecturer

Partneři

Staňte se partnerem tohoto kurzu. Dejte nám vědět.