Délka kurzu
1-2 dny
Rozsah hodin
7
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Pokročilí začátečníci
Nedotovaná cena kurzu
4235

Pro podnikající osoby a firmy poskytujeme kurzy za plnou nedotovanou cenu.

Dotovaná cena kurzu

Zdarma

990

O čem to celé bude?

Algoritmy předběhly vynález počítače o několik tisíc let. Jsou to jednoduše „recepty“ na řešení problémů. Přesto jsou absolutním základem toho, na čem je dnešní IT svět postaven. Je to náš hlavní nástroj na řešení praktických problémů pomocí počítače.

Podíváme se na několik základních algoritmů a jejich vlastnosti. Zamyslíme se nad tím, jak efektivně mohou různé algoritmy vyřešit zkoumaný problém, a zjistíme, že takzvaná hrubá síla při programování dost často nevede k cíli.

Povíme si něco o polích a algoritmech, kterými v nich můžeme vyhledávat nebo je třídit. Řekneme si také jaký je rozdíl mezi zásobníkem a frontou a jak nám tyto datové struktury mohou pomoci při prohledávání grafů.

Dále si prohloubíš své informatické myšlení – tyto schopnosti jsou nezávislé od programovacího jazyka nebo specifické IT technologie. 

Co se naučíš

  • Základní algoritmy a jejich vlastnosti
  • Pole a algoritmy
  • Zásobník, grafy a prohledávání fronty
  • Srovnávat různé algoritmy z hlediska efektivity, například třídící a vyhledávací algoritmy
  • Poznáš další algoritmy a jejich praktické využití

Pro koho je kurz určen

  • Pro ženy bez větších programátorských zkušeností

Co říkají absolventky?

Uvedená cena je dotovaná a vychází z povahy organizace Czechitas a způsobu jejího fungování, které je financováno dárci a partnery. Dotovaná cena odpovídá 20 - 30 % nákladů na daný kurz a je určena samoplátcům, tedy fyzickým osobám. V případě, že kurz hradí firma, pak účtujeme plnou tedy nedotovanou cenu. Více o cenách kurzů a způsobu financování Czechitas najdeš v blogovém článku.

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
Kurz, na který se chceš přihlásit, není dostupný? Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
hlídat kurz
Kalendář

Lektoři

Lektory k tomuto kurzu zatím tajíme :)

Partneři

Staňte se partnerem tohoto kurzu. Dejte nám vědět.