Délka kurzu
1-2 dny
Rozsah hodin
7
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Úplní začátečníci

O čem to celé bude?

Počítačové sítě používá každý, kdo potřebuje být online. Dozvíš se, k čemu slouží ty hromady kabelů ukryté v serverovně nebo pod tvým stolem, povíme si něco o bezdrátovém připojení i o tom, co to prakticky znamená být online.

Vysvětlíme si, co je IP adresa, jak se překládá na čitelné názvy, a jaké kroky jsou nezbytné pro vystavení vlastních webových stránek na internet, aby se k nim dostali ostatní návštěvníci. Taky zjistíš, že cloud není žádná věda. Pobavíme se o tom, které zařízení nám umožní se připojit k internetu a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Co se naučíš

  • Základní pojmy – TCP/IP, IP adresy, masky, síťové vrstvy a protokoly
  • Místní a vzdálená síťinfrastruktura místní sítě, kabely, jména zařízení a jak se liší
  • Nakonfigurovat zařízení pro přístup k internetu
  • Co jsou to domény a kdo jsou registrátoři
  • Vystavit stránky webu protokolem FTP do světa

Pro koho je kurz určen

Pro všechny ženy, které chtějí pochopit, jak fungují počítačové sítě a co vlastně prakticky znamená připojit se k internetu.

Co říkají absolventky?

Uvedená cena je dotovaná a vychází z povahy organizace Czechitas a způsobu jejího fungování, které je financováno dárci a partnery. Dotovaná cena odpovídá 20 - 30 % nákladů na daný kurz a je určena samoplátcům, tedy fyzickým osobám. V případě, že kurz hradí firma, pak účtujeme plnou tedy nedotovanou cenu. Více o cenách kurzů a způsobu financování Czechitas najdeš v blogovém článku.

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
Kurz, na který se chceš přihlásit, není dostupný? Nastav si upozornění do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile nový termín kurzu přidáme.
hlídat kurz
Kalendář

Lektoři

Lektory k tomuto kurzu zatím tajíme :)

Partneři

Staňte se partnerem tohoto kurzu. Dejte nám vědět.