Délka kurzu
1-2 dny
Rozsah hodin
3
Liší se podle termínu
hodinA
hodinY
hodin
Úroveň pokročilosti
Nezáleží na znalostech
Doplňující informace
Family Day

O čem to celé bude?

Přijďte si vyzkoušet, že i IT může být zábava a užijte si den plný vzdělání, programování a her. 

V Czechitas probouzíme v dětech i dospělých chuť poznat technologie a pomocí nich měnit svět. Program je uzpůsoben úplně pro všechny věkové kategorie a slibujeme, že se nikdo nudit nebude. Jdete do toho s námi? Celá akce je zdarma, ale kapacita je omezená.

Na co se můžete těšit?

Pro nejmenší máme připraveného robota m-Tinyho, interaktivního robota, který děti provede světem her a  programování po malých krůčcích. Robota se naučí programovat pomocí kódovacích karet a programovacího pera. Nebude chybět ani hledání pokladu s interaktivní mapou.

Trochu větší a zdatnější programátoři si mohou vyzkoušet naprogramovat Ozoboty, mBoty, Edisony nebo si budou moci postavit projekty z LEGO WeDo. Ozobot je malý programovatelný robůtek, kterému stačí k jeho ovládání obyčejné fixy a papír. S m-Botem si dáš závody a pořádně si zasoutěžíš. Pomocí čárových kódů naučíte Edisona různým povelům a pohybu po čáře, nebo si vytvoříte super mechanické projekty z LEGO WeDo.

Poslední robot, kterého budete moci potkat je micro:bit a ukážeme vám, že i s ním můžete zažít kus dobrodružství. Micro:bit je programovatelný vzdělávací počítač se kterým si zkusíte napsat první řádky kódu.

Zároveň bychom vás rádi pozvali na večerní přednášku o kyberbezpečnosti na téma Ne(bezpečná) síť. Bude určena pouze pro dospělé. Nadstrážmistryně Sokolíková nám řekne o tom, jaká rizika jsou s IT světem spojena, jak jim předcházet a co dělat v případě, že se s nimi naše děti setkají. Na přednášku je potřeba se registrovat zde, kapacita přednášky je omezená.

Celá akce vzniká za podpory Jihočeského vědeckotechnického parku a jeho projektu Jihočeský Digi Hub a díky firmě RPishop.cz. Na místě si budete moci zakoupit většinu robotických hraček, které si v průběhu dne vyzkoušíte.

Pro koho je akce určena?

Pro celou rodinu, rodiče s dětmi, mládež i dospěláky.

Co říkají absolventky?

Otevřené termíny

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny tohoto kurzu.
DEJTE MI VĚDĚTvšechny kurzy

Nenašla jsi otevřenou registraci?

Nenašla jsi otevřenou registraci ve svém městě neb ti nevyhovuje daný termín?
Ozvi se nám a dáme ti vědět, až kurz vypíšeme.
Dejte mi vědět

Lektoři

Tereza Mulačová
Lecturer
Anna Michalovová
Event Coordinator České Budějovice & Product Owner
Jana Balcarová
Partnerships account ŠKODA AUTO Mladá Boleslav
Michal Kučera
Senior Lecturer

Partneři