Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Algoritmické myšlení

Algoritmy předběhly vynález počítače o několik tisíc let. Jsou to jednoduše „recepty“ na řešení nějakého problému. Přesto jsou absolutním základem toho, na čem je dnešní IT svět postaven. Jsi nová ve světě informačních technologií (IT) a nevíš, jak to v něm chodí? Mluví na tebe nabídky IT práce cizím jazykem s pojmy, kterým nerozumíš? Tento workshop ti pomůže zorientovat se v oblasti algoritmů a udělat další krok tím správným směrem.

When

20. June 2021

9:30 — 17:30

Where

Online

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 590 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen především pro začátečnice bez větších programátorských zkušeností. Je očekávaná aktivní účast při diskusi nad probíranými tématy.

ANOTACE:

Algoritmy předběhly vynález počítače o několik tisíc let. Jsou to jednoduše „recepty“ na řešení nějakého problému. Přesto jsou absolutním základem toho, na čem je dnešní IT svět postaven. Je to náš hlavní nástroj na řešení praktických problémů pomocí počítače.

PŘEDPOKLADY:
  • Počítač nebo notebook, díky kterému se připojíš na webinář
  • Stabilní internet
  • Workshop je volným pokračováním workshopu "Úvod do algoritmického myšlení" z ledna 2021, ale absolvování tohoto kurzu není vůbec potřeba
  • Papír a tužka
  • Druhý monitor není nutný, ale bude se ti pracovat lépe
AGENDA:

Podíváme se na několik základních algoritmů a jejich vlastnosti. Zamyslíme se nad tím, jak efektivně mohou různé algoritmy vyřešit zkoumaný problém, a zjistíme, že takzvaná "hrubá síla" při programování dost často nevede k cíli. Povíme si něco o polích a algoritmech, kterými v nich můžeme vyhledávat nebo je třídit. Řekneme si také jaký je rozdíl mezi zásobníkem a frontou a jak nám tyto datové struktury mohou pomoci při prohledávání grafů.

Struktura a rozsah probraných témat se mohou měnit podle toho, kam nás diskuse zavede.

VÝSLEDEK:
  • Naučíš se srovnávat různé algoritmy z hlediska efektivity, například třídící a vyhledávací algoritmy
  • Poznáš další algoritmy a jejich praktické využití
  • Dále si prohloubíš své informatické myšlení - tyto schopnosti jsou nezávislé od programovacího jazyka nebo specifické IT technologie

Partners