Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Simona Č.

Simona Č.

Úvod do testování je možná nejsnazší cesta, jak se dostat do IT.
Na workshopu se dozvíš základní termíny, něco málo si sama otestuješ a hlavně si odneseš spoustu tipů a užitečných rad!

Tech Meetup: QA ve světě DevOps

Připoj se na další Tech meetup. Tentokrát si budeme povídat o QA (zabezpečování kvality) s lidmi ze společnosti Blackboard.

When

20. May 2021

18:00 — 20:30

Where

Online

More information

Total duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: MeetUp

Price: 100 Kč

Anotace

Během vývoje softwaru se přirozeně začnou objevovat problémy nebo komplikace. Na meetupu se zaměříme na to, jak Blackboard Czech testuje některé své produkty, a pobavíme se o přínosu a komplikacích spojených se zvoleným testovacím přístupem. A protože se budeme bavit o cloudových aplikacích, je třeba se vydat poněkud jinou cestou.

Na Tech Meetupu probereme témata:

  • Role QA – Jak se vnímání QA mění v průběhu doby, od Quality Assurance ke Quality Analyst. Posouváme se ve vědomí, že QA je zodpovědnost celého týmu, nikoliv dedikovaného týmu.
  • Manuální QA – Testování nekončí pouze výsledkem Pass/Fail. Stejně tak manuální testování neznamená pouhé klikání a sledování reakcí, ale využívají se nástroje – od API po ChaosSearch. Je třeba umět používat vhodné nástroje AWS.
  • Automatizace – Jak mutuje “hello world” do komplexního řešení pro cloudové videokonference; je třeba vyvinout vlastní přístup a nástroje pro úspěšné testování produktu a na závěr si ukážeme skutečný test a probereme některé detaily.

Pro koho je přednáška určena?

Pro ty, co se chtějí dozvědět něco o QA a testování. Přínosná bude určitě pro začátečníky, ale věříme, že i pokročilí si z večera hodně odnesou.

Přednášející

Petr Knyttl - Manažer, Vývoj Softwaru – Petr je zodpovědný za QA aktivity a proces vydávání nových verzí

Tomáš Novotný - QA Architekt – Tomáš je zodpovědný za formování QA strategie, definování odpovídajících QA metrik a pomáhá týmům s implementací QA strategie

Juraj Ivanko – Manažer, Vývoj Softwaru – Juraj je zodpovědný za fungování QA týmu, který pracuje na automatizaci

Partners