Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Miroslav

Miroslav

TOP projekt!!!
Byl jsem na Czechitas kurzy přijat i jako muž a musím konstatovat, že to bylo tak příjemné a motivující prostředí kurzu.. O tom se mi ani nesnilo. Co dělají lidé, protože chtějí, to je nejvíc!

Python pro web

Chtěla bys zkusit vytvořit vlastní interaktivní web, který bude umět komunikovat s uživatelem, ukládat a načítat data z databáze? Pojď si vyzkoušet práci s frameworkem Django, na kterém běží známé weby jako Instagram, Pinterest nebo The Washington Post.

When

Where

Online

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 4h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Two-day

Price: 590 Kč


Date of single lessons

Pro koho je workshop určen:

Workshop navazuje na workshopy Úvod do programování v Pythonu 1 a 2. Pokud máš pocit, že si ne vše již pamatuješ, můžeš si potřebné věci zopakovat z materiálů, které dostaneš před workshopem.

Anotace:

Na úvodních workshopech jsme vytvářeli aplikace, které s uživatelem komunikují pomocí příkazového řádku. Python ale umí mnohem víc, například v něm můžeme vytvářet webové stránky. Python nabízí několik nástrojů, jak vytvořit web. My si vyzkoušíme ten nejznámější z nich, kterým je Django.

V Djangu můžeme vytvořit interaktivní web, do kterého se bude moci uživatel přihlásit, zadávat do něj data, upravovat je a zobrazovat si data od ostatních uživatelů.

Django je populární především díky tomu, že je jednoduché pro začátečníky. Nemusíme se zabývat drobnými detaily, protože Django udělá spoustu práce za nás. Díky tomu budeme moci vytvořit funkční web během jednoho dne.

Django navíc můžeš použít v kombinaci s jinými technologiemi. Nebude tě do budoucna nijak svazovat a naopak nabízí možnosti, jak ho využít například spolu s JavaScriptem a Reactem.

Agenda:

Budeme postupně vyvíjet jednoduchou, ale funkční webovou aplikaci.

  • Počáteční nastavení
  • Co je HTML a jak vytvořit vzhled stránky
  • Vytvoření modelu - “šablony pro data”
  • Vytvoření pohledu a formulářů
  • Úpravy šablony
Co s sebou:
  • Notebook s nainstalovaným Pythonem a VS Code
  • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
  • Dobrou náladu!
Výsledek:

Po workshopu budeš rozumět tomu, co se děje uvnitř webových aplikací a jak se vytvářejí. Tyto znalosti využiješ i při práci v dalších programovacích jazycích.

Team