Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Miroslav

Miroslav

TOP projekt!!!
Byl jsem na Czechitas kurzy přijat i jako muž a musím konstatovat, že to bylo tak příjemné a motivující prostředí kurzu.. O tom se mi ani nesnilo. Co dělají lidé, protože chtějí, to je nejvíc!

WordPress 2

Byla jsi s námi na webináři WordPress 1 a chceš se dozvědět více? Nebo s WordPressem již pracuješ, ale potřebuješ prohloubit své znalosti? Pokud jsi odpověděla ano, tak WordPress 2 je pro tebe jako stvořený.

When

24. April 2021

9:00 — 17:00

Where

Online

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: One-day

Price: 590 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro účastnice, které absolvovaly workshop WordPress 1 nebo pro zkušenější uživatelky, které se orientují ve WordPress. Měla bys umět zvládat základní úkony jako tvorbu stránek, příspěvků, správu příspěvků, instalaci šablon, pluginů, práci s page builderem (např. Elementor, Gutenberg, Visual composer), ovládat základní nastavení WordPress, editaci šablon a další základní úkony. Na workshopu WordPress 2 se už podíváme na pokročilejší funkce WordPress, vyzkoušíme si práci s Elementorem, pokročilejšími pluginy, projdeme si základní principy SEO a migraci webu z domény na doménu.

ANOTACE:

WordPress je open source projekt, kde si zadarmo můžeš vést svůj blog, či vytvořit libovolnou webovou stránku. V současné době ho využívá asi 27% všech webových stránek. Na workshopu WordPress 2 začneme dopoledne tvorbou jednoduchého moderního Single page webu pomocí page builderu Elementor, vyzkoušíme si funkcionalitu pluginů jako je Master slider nebo WP Forms. Povíme si něco o zabezpečení formulářů pomocí konceptu Captcha a ReCaptcha. Odpoledne zabrousíme do tajů SEO a odkryjeme si základní principy optimalizace vašeho webu pro vyhledávače, vyzkoušíme si i implementaci těchto principů pomocí pluginu Yoast SEO. Web si také zabezpečíme pomocí SSL certifikátu a nakonec si ukážeme, jak si celý web zkopírovat z jedné domény na druhou. Bude to nabité.


PŘEDPOKLADY:
  • Počítač nebo notebook, díky kterému se připojíš na webinář (více informací o tom, kam se máš připojit, obdržíš s podrobným popisem v emailu před akcí)
  • Koupená doména a webhosting u onebit.cz a od nich mít přístupové údaje k účtu - cca 160 Kč. (Podrobné informace a návod, jak koupit doménu obdrží přijaté uchazečky před samotným workshopem) nebo pokud máš stále zaplacenou doménu a free webhosting z workshopu WordPress 1, tak můžeš použít tu
  • Poznámkový blok s tužkou na poznámky
  • Nainstalovaný prohlížeč Chrome
  • Nainstalovaný Total Commander nebo muCommander pro macOS
  • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
  • Doporučujeme mít i druhý monitor nebo počítač pro lepší práci při vytváření webu.
  • Dobrou náladu! :-)
VÝSLEDEK:

Na konci budeš mít plnou hlavu toho jak se pracuje s pokročilejšími funkcemi WordPress a pokročilejšími pluginy jako Elementor, Masterslider, WP Forms, Yoast SEO. Budeš si umět vytvořit moderní single page stránku a vyladíš ji k dokonalosti pro webové vyhledávače tak, aby o tvé stránce každý věděl. No a aby toho nebylo málo, budeš umět weby kopírovat z jedné domény na druhou. No prostě, budeš už skoro profík.

Team