Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Romana Helešicová

Romana Helešicová
Event participant: I can code

Look into language structure.
Thanks to Czechitas I can say that I know something really interesting. I can create, write and run. Best :)

Internet věcí jednoduše a prakticky

Internet věcí (IoT) patří mezi fenomény dnešní doby. Nástup nových technologií umožňuje připojení téměř jakéhokoliv fyzického zařízení k internetu a tím vzniká možnost takovéto zařízení vzdáleně ovládat a pracovat s jeho daty. Jedná se o multidisciplinární oblast, ve které se uplatňují znalosti z mnoha oborů - matematiky, fyziky, programování, ale také například z ekonomiky nebo geografie.

When

10. April 2021

9:00 — 13:00

Where

Online

More information

Total duration: 4h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 490 Kč

Pro koho je workshop určen:

Workshop je určen pro úplné začátečnice bez jakýchkoliv vstupních znalostí. Pro úspěšné absolvování stačí pouze chtít se naučit něco nového.

Anotace:

Během workshopu tě seznámíme se základy internetu věcí, IoT protokoly, speciálními přenosovými sítěmi a populárními IoT platformami. Workshop bude protkán praktickými projekty se stavebnicí HARDWARIO, u kterých budeš schopna okamžitě ověřit nabytou teorii. Ukážeme si také hromadu reálných IoT projektů, které se stanou tvou zásobárnou nápadů na vylepšení pracoviště nebo domácnosti.

Pracovní pozice související s internetem věcí a Průmyslem 4.0 jsou velmi atraktivní. Náš workshop tě může inspirovat ke změně povolání, nebo k posílení tvých znalostí v rámci současného zaměstnání. Moc rádi tě na něm uvidíme!

Předpoklady:

Jediné, co potřebuješ, je chuť to zkusit a nějakou úplně základní počítačovou gramotnost. Také je potřeba mít vlastní notebook, nejlépe aktualizovaný, ať se Ti nestane, že budeš na kurzu dvě hodiny instalovat aktualizace Windows.

Agenda:

Během workshopu budeme používat osvědčený pedagogický rámec Realise-Experiment-Apply-Reflect. Projdeme celkem 3 ucelenými bloky. Každý blok začneme teoretickým základem na který navážeme praktickým experimentem. Poté si ukážeme, jak to, co jsme se naučili, můžeme využít v praxi. A na konci každého bloku se pobavíme o smysluplnosti daného tématu a jeho možném rozvoji.

  • 1. Blok: Základy internetu věcí s experimentem IoT tlačítko
  • 2. Blok: IoT platforma Blynk s rozšířením experimentu IoT tlačítko
  • 3. Blok: Příklady IoT projektů z průmyslu i domácností
Co s sebou:
  • Notebook s nainstalovaným HARDWARIO Playgroundem
  • Chytrý telefon s nainstalovanou aplikací Blynk
  • Papír a tužku
  • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
  • Dobrou náladu!
Výsledek:

Po workshopu budeš mít mnohem lepší přehled o internetu věcí a budeš schopná spolupracovat na IoT inovacích v práci i doma.

Partners