Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

Helena Vidovičová

Helena Vidovičová
Parent: IT summer school

My daughter found her herself.
As a parent it was a total coincidence seeing the summer school. My daughter found her herself. She was excited during and after. She continued in other courses, conferences and workshops and actually considering going pro. The way I see it – nothing but positives.

Letní škola IT s Czechitas

Prozkoumej během jednoho týdne svět IT, protože to není jenom o programování. Objevíš v sobě technického i kreativního ducha a přesvědčíš se, že IT je opravdu pro všechny. V partě dalších holek se skvělými lektory, se kterými se nemusíš bát, že něčemu neporozumíš.

When

8. August — 13. August 2021

Where

Brno - bude upřesněno
Brno,
Czech Republic

More information

Total duration: 6d

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 4 990 Kč

PRO KOHO JE LETNÍ ŠKOLA URČENA?

Letní škola IT je určena pro holky ze středních škol, které jsou v IT úplné začátečnice nebo ovládají jen základy. Nemusíš se proto bát, že bys byla pozadu za ostatními. Navíc, po celou dobu ti budou k dispozici koučové, kteří ti individuálně poradí s jakýmkoliv dotazem nebo problémem.

Na své si přijdou i holky, které už do světa IT nahlédly, protože si představíme IT jinak, než než je tomu v hodinách informatiky na většině škol. Chceme ti ukázat, že IT může být opravdu zábava, proto nečekej, že celý den prosedíš za počítačem. Budeme objevovat IT a vytvářet skvělé věci!

CO SE BĚHEM TÝDNE NAUČÍŠ?
  • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS,
  • upravovat fotky, pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy,
  • naprogramovat základní funkce pro webové aplikace,
  • základy práce s IoT.

CO DALŠÍHO ZAŽIJEŠ?

  • Poznáš spoustu zajímavých lidí, kteří ti ukážou, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firmách. Na exkurzích zjistíš, jaké IT pozice existují, jak to chodí na pohovoru, nebo se inspiruješ příběhy žen v IT.
  • Vyzkoušíš si různé technologie, IoT nebo virtuální realitu, nebo “roztančíme” robota v životní velikosti.
  • Potkáš partu dalších 30 zapálených holek, které jsou stejně zvídavé jako ty. Nemusíš se bát, že nezapadneš do kolektivu. Většina holek na letní školu přijede sama a hned po seznamovacím večeru si najde kamarádky.
  • Na závěr týdne zažiješ celodenní hackaton. Využiješ znalosti, které získáš během celého týdne, a v týmu vytvoříte aplikaci, hru nebo třeba webovku. K ruce ti budou mentoři, kteří poradí, nebo nasměrují.
  • Všechny týmy pak své projekty představí na galavečeru.

JAK TO PROBÍHALO LONI?

Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Mrkni, jaké byly minulé letní školy:

Jestli stále váháš, tak napiš koordinátorce, ráda ti zodpoví všechny dotazy.

NEHODÍ SE TI TERMÍN, NEBO CHCEŠ POZNAT NOVÉ MĚSTO?

Užij si Letní školu IT v Ostravě, Praze, Brně, Liberci nebo Olomouci. S naší pomocí si můžeš zařídit ubytování na kolejích a vlakem je to všude, co by kamenem dohodil.

INFORMACE PRO RODIČE

Letní škola IT je koncipována jako týdenní příměstský tábor s pevným programem od 8:30 do 18 - 20 hodin. Součástí programu jsou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu nebo tvoření webu. Vše je doplněno o exkurze u partnerských firem a doprovodný program.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna dopolední a odpolední svačina, oběd a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytování je možno zařídit na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Po skončení každodenního programu je možnost se zúčastnit dobrovolných aktivit s ostatními účastnicemi (návštěva čajovny, procházka po městě, …) pro utužení kolektivu. Ubytování není zahrnuto v ceně.

Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým Czechitas s pomocí lektorů, VŠ studentů a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy u partnerských firem.

Co když se zhorší situace okolo vládních opatření?

Rozumíme tomu, že plánovat si program na léto je v této době nejisté. Bohužel ani my nevidíme do budoucnosti, ale pevně věříme, že se do srpna situace uklidní a letní škola bude moci proběhnout. V případě, že by se akce nemohla z důvodu zpřísnění/rozvolnění vládních opatření uskutečnit, uhrazené kurzovné Vám bude v plné výši vráceno.