Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Kateřina Kindlová

Kateřina Kindlová
Event participant: IT summer school

Girls don´t worry.
Girls if you doubt yourself and think you won't make it, fear not. You can ask anything the couches and they will help you and give you advice.

Letní škola IT s Czechitas

Prozkoumej během jednoho týdne svět IT, protože to není jenom o programování. Objevíš v sobě technického i kreativního ducha a přesvědčíš se, že IT je opravdu pro všechny. V partě dalších holek se skvělými lektory, se kterými se nemusíš bát, že něčemu neporozumíš.

When

25. July — 30. July 2021

Where

Ostrava - bude upřesněno
Ostrava,
Czech Republic

More information

Total duration: 6d

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 4 990 Kč


PRO KOHO JE LETNÍ ŠKOLA URČENA?

Letní škola IT je určena pro holky ze středních škol, které jsou v IT úplné začátečnice nebo ovládají jen základy. Nemusíš se proto bát, že bys byla pozadu za ostatními. Navíc, po celou dobu ti budou k dispozici koučové, kteří ti individuálně poradí s jakýmkoliv dotazem nebo problémem.

Na své si přijdou i holky, které už do světa IT nahlédly, protože si představíme IT jinak, než je tomu v hodinách informatiky na většině škol. Chceme ti ukázat, že IT může být opravdu zábava, proto nečekej, že celý den prosedíš za počítačem. Budeme objevovat IT a vytvářet skvělé věci!

CO SE BĚHEM TÝDNE NAUČÍŠ?

  • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS,
  • upravovat fotky, pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy,
  • naprogramovat základní funkce pro webové aplikace.

CO DALŠÍHO ZAŽIJEŠ?

  • Poznáš spoustu zajímavých lidí, kteří ti ukážou, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firmách. Na exkurzích zjistíš, jaké IT pozice existují, jak to chodí na pohovoru, nebo se inspiruješ příběhy žen v IT.
  • Vyzkoušíš si různé technologie, Hardwario (se svým jedinečným systémem aktivní STEM výuky při kterém studenti pracují na projektech internetu věcí (IoT)) nebo virtuální realitu, nebo “roztančíme” robota v životní velikosti.
  • Potkáš partu dalších zapálených holek, které jsou stejně zvídavé jako ty. Nemusíš se bát, že nezapadneš do kolektivu. Většina holek na letní školu přijede sama a hned po seznamovacím večeru si najde kamarádky.
  • Na závěr týdne zažiješ celodenní Hackathon. Využiješ znalosti, které získáš během celého týdne, a v týmu vytvoříte aplikaci, hru nebo třeba webovku. K ruce ti budou mentoři, kteří poradí, nebo nasměrují.
  • Všechny týmy pak své projekty představí na Galavečeru.

JAK TO PROBÍHALO LONI?

Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Mrkni, jaké byly minulé letní školy:

Jestli stále váháš, tak napiš koordinátorce Soni, ráda ti zodpoví všechny dotazy.

NEHODÍ SE TI TERMÍN, NEBO CHCEŠ POZNAT NOVÉ MĚSTO?

Užij si Letní školu IT v Ostravě, Praze, Brně, Liberci nebo Olomouci - czechitas.cz/LS2021. S naší pomocí si můžeš zařídit ubytování na kolejích a vlakem je to všude, co by kamenem dohodil.

INFORMACE PRO RODIČE

Letní škola IT je koncipována jako týdenní příměstský tábor s pevným programem od 8:30 do 18:00 - 20:00 hodin. Součástí programu jsou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu nebo tvoření webu. Vše je doplněno o exkurze u partnerských firem a doprovodný program.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna dopolední a odpolední svačina, oběd a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytování je možno zařídit na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Po skončení každodenního programu je možnost se zúčastnit dobrovolných aktivit s ostatními účastnicemi (návštěva čajovny, procházka po městě, …) pro utužení kolektivu. Ubytování není zahrnuto v ceně a zajišťují je pro účastnice rodiče.

Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým Czechitas s pomocí lektorů, VŠ studentů a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy u partnerských firem.

Co když se zhorší situace okolo vládních opatření?

Rozumíme tomu, že plánovat si program na léto je v této době nejisté. Bohužel ani my nevidíme do budoucnosti, ale pevně věříme, že se do července situace uklidní a letní škola bude moci proběhnout. V případě, že by se akce nemohla z důvodu zpřísnění/rozvolnění vládních opatření uskutečnit, uhrazené kurzovné Vám bude v plné výši vráceno.

Partners