Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

Jana Raczová

Jana Raczová
Event participant: I build websites

Girls, do not be afraid!
Czechitas workshops are great way to learn basics of IT. Participate and you will get IT addiction :)

Úvod do PHP

Během jednoho dne získáš základní znalosti programovacího jazyka PHP, který pracuje na straně serveru a pomocí kterého si upravíš svou webovou stránku! Dokonce také zjistíš, jak ji spustit na lokálním serveru. Můžeš si tak rozšířit své základní znalosti HTML a CSS a naučit se tvořit webové stránky s dynamicky generovaným obsahem. Nečekej dlouhé prezentace jako ve škole, workshop bude orientován prakticky, všechno si hned vyzkoušíme. :)

When

12. June 2021

9:00 — 17:00

Where

České Budějovice - bude upřesněno
České Budějovice,
Czech Republic

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 590 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro začátečnice v programovacích jazycích a absolventky workshopu Tvorby webů v HTML a CSS. Je vhodné mít tento workshop už absolvovaný. Znalosti si můžeš před workshopem doplnit z pohodlí domova na našem online kurzu Úvod do HTML a CSS, pro účely workshopu ti budou stačit první dvě lekce kurzu. Ale neboj se, na začátku workshopu si pojmy zopakujeme a sladíme úroveň účastnic

V rámci webové aplikace totiž s HTML a CSS budeme pracovat, ale základy už musíš znát. Stačí vědět, co je to HTML značka, proč jsou většinou párové, jak fungují kaskádové styly. Neboj, nic hrozného. :)

ANOTACE:

Jazyk PHP je nejvíce rozšířeným programovacím jazykem v oblasti tvorby webů a webových aplikací. Pomocí tohoto jazyka se tvoří ať už malé osobní stránky a prezentace, tak velké e-shopy (rohlik.cz, Slevomat, ...) a také dokonce známé webové aplikace jako Facebook a další.

V rámci workshopu se naučíme vytvořit jednoduchou dynamickou webovou stránku. V PHP si vyzkoušíme práci s proměnnými, cykly a podmínkami. Bude to zábava, uvidíš!

PŘEDPOKLADY:
 • Předpokladem pro tento workshop je základní znalost HTML a CSS na úrovni jednodenního kurzu Úvod do HTML a CSS. Protože PHP úzce pracuje s těmito jazyky, budou také hojně použity.
 • Chuť to zkusit a nějakou úplně základní počítačovou gramotnost, jako umět vytvořit složku, otevřít webovou stránku, vědět, jak na klávesnici napsat zavináč (@) nebo dolar ($) apod.
CO S SEBOU:
 • Notebook s nabíječkou - není potřeba dopředu nic instalovat - pojedeme hlavně online
 • Papír a tužku (ano, programátoři používají i tužku!)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Dobrou náladu!
AGENDA:
 • Práce s lokálním webovým serverem
 • Efektivní rozdělení HTML kódu pomocí PHP
 • Použití proměnných, polí, podmínek a cyklů v praxi
VÝSLEDEK:
 1. Webová stránka rozběhnutá na lokálním webovém serveru.
 2. Součástí webové stránky formulář, zpracování a uložení vstupů uživatele.
 3. Získané znalosti a schopnosti pro práci s PHP a tvorbu webových stránek.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření akce bez předchozího upozornění.

Partners