Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

Eva

Eva
Event participant: DataGirls

You won't be the same when you leave :)
The DataGirls are essential! You will spend two days in a group of awesome people who are really passionate about data analysis. I appreciated also the possibility of trying the data visualization tools. I highly recommend participating in this workshop :)

Python pro data

Python je v současnosti nejpoužívanějším programovacím jazykem pro datovou analýzu a datovou vědu. Přijď si vyzkoušet, jak si Python umí hrát s databázemi!

Webinář volně navazuje na Úvod do programování 1 - Python.

When

Where

Online

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 3h 30m

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Two-day

Price: 590 Kč


Date of single lessons

Pro koho je webinář určen:

Workshop navazuje na workshop Úvod do programování v Pythonu 1. Pokud máš pocit, že jsi již něco zapomněla, můžeš si potřebné věci zopakovat z našich materiálů.

Anotace:

Pro Python existuje obrovské množství knihoven a nástrojů, které usnadňují každodenní práci s daty a umožňují s nimi dělat nejrůznější triky a kouzla. Na ty nejznámější se podíváme na našem workshopu.

Ukážeme si, jak vyčistit data od chyb nebo duplicit, spojovat různé datové soubory k sobě, agregovat je, provádět výpočty a vytvářet z nich grafy a srozumitelné výstupy. Všechny tyto věci se dají udělat jednoduše a rychle a není nutné je pracně klikat v Excelu.

Ačkoli budeme pracovat v Pythonu, tyto běžné operace se provádí například i v SQL nebo PowerBI. Na našem workshopu si osvojíš jejich princip a mnohem rychleji se do nich pak dostaneš i v jiných prostředích.

Na workshopu si vyzkoušíš, jestli by tě bavila datová analýza a je to ideální odrazový můstek třeba pro Digitální Akademii: Data.

Předpoklady:

Webinář navazuje na Úvod do programování 1 - Python. Jsou potřebné znalosti v daném rozsahu. Pokud znáš pojmy jako cyklus (loop), podmínka (if) a seznam (list), jsi vítána. Projdi si ale prosím materiály z tématu Úvod do programování 1 - Python a zkus vyřešit některé cvičení. Neboj se přihlásit ani v případě, že ses zatím učila jiný programovací jazyk. V Pythonu se budeš brzy cítit jako doma.

Před webinářem si prosím projdi opakovací lekci a zkus vyřešit pár úkolů.

Obsah:

Budeme postupně vyvíjet jednoduchou, ale funkční webovou aplikaci.

 • Knihovny Pandas a Matplotlib
 • Čištění a filtrování dat
 • Spojování (operace JOIN)
 • Agregace a výpočty
 • Export do HTML
 • Vytváření grafů
Webinář bude rozdělený na dvě části:
 • První blok výuky proběhne v sobotu 29. 5. 9:30–13:00
 • Druhý blok výuky proběhne v neděli 30. 5. 9:30–13:00
 • Mezi bloky budeš moct vstřebat spoustu informací, procvičit si novinky a odpočinout si, abys byla opět plná energie nasávat další informace
Co mít připraveno před webinářem:
 • Notebook s nainstalovaným Pythonem a VS Code (instrukce o instalacích ti pošleme před kurzem)
 • Papír a tužku (ano, programátoři používají i tužku!)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Ideální je mít k dispozici dvě obrazovky, na jedné budeš mít puštěný živý webinář (výklad a prezentaci lektora) a na druhé si budeš zkoušet praktické příklady
 • Kvalitní stabilní připojení na internet, ideálně zařízení s funkční kamerou a mikrofonem, aby mohl být kurz interaktivní
 • Dobrou náladu!
Výsledek:

Na konci workshopu budeš vědět, jaké činnosti běžně provádí datoví analytici a jak tyto činnosti provádět v Pythonu. Procvičíš a rozšíříš si znalosti programování a ověříš si, jestli by tě bavilo hrát si s daty za pomocí Pythonu.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či zrušení akce bez předchozího upozornění. V případě jakýkoliv výrazných změn budou zájemci informováni.

Team