Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Simona Č.

Simona Č.

Úvod do testování je možná nejsnazší cesta, jak se dostat do IT.
Na workshopu se dozvíš základní termíny, něco málo si sama otestuješ a hlavně si odneseš spoustu tipů a užitečných rad!

Testování

Zajímá tě testování a chceš si vyzkoušet testování webových aplikací v praxi? Na tomto kurzu získáš základní znalosti o testovacích pojmech, osvojíš si testovací techniky na konkrétních příkladech a porozumíš problematice řízení testování.

When

Where

Czechitas Praha
Václavské náměstí 11
Praha, 110 00
Czech Republic

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 3h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Periodic

Price: 5990 Kč


Date of single lessons

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro pokročilé začátečnice, které absolvovaly Úvod do testování nebo Úvod do programování v rámci Czechitas, ideálně v jazyce JavaScript.

ANOTACE:

Po testerech a testerkách je v dnešní době obrovská poptávka. Po kurzu budeš mít konkrétnější představu o tom, co taková práce obnáší.

Povíme si, co testování vlastně je, a jak pasuje do vývojového cyklu výroby webové aplikace. Jaká je role testera nebo testerky v týmu. Dotkneme se i vysvětlení metodik jako je Agile a Waterfall, a pak manuálního, a hlavně automatizovaného testování webových aplikací. Vyzkoušíme si testy navrhnout, exekuovat - provádět a pak reportovat jejich výsledky.

Testy budeme psát v Javascriptu za použití testovacího frameworku.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro pokročilé začátečnice (na úrovni našeho workshopu Úvodu do testování nebo absolvovaný workshop Úvod do programování 1). Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí přípravu. Pro úspěšné splnění kurzu je potřebná účast alespoň na 8 lekcích z celkových 12. Pod vedením Moniky Protivové vám budeme předávat své znalosti a během 12 týdnů vás naučíme základy testování. Nebudete sice expertkami, ale dáme vám odrazový můstek k profesnímu růstu.

AGENDA:
  • Úvod do testování
  • Role testera v týmu
  • Manuální testování
  • Testování webových aplikací
  • Automatizace
  • Automatizace v životním cyklu software

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření kurzu bez předchozího upozornění.

Kurz plánujeme uskutečnit prezenčně v Praze. Může se ale stát, že situace v době začátku kurzu či v jeho průběhu nebude přát osobnímu setkávání. V takovém případě kurz rušit nebudeme a jsme připraveni jej přesunout dočasně do online režimu. Jakmile to půjde, setkáme se znovu, protože víme, že učení naživo ve společnosti našich lektorů a koučů má velkou přidanou hodnotu. Z tohoto důvodu budeme preferovat zájemkyně, které mohou na kurz docházet fyzicky. Pokud ti z jakéhokoliv důvodu nebude setkávání komfortní, domluvíme se individuálně na možných podmínkách dostudování kurzu dálkově. Pokud ale preferuješ studium pouze z domova, koukni na naši nabídku online kurzů.