Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Python

Cílem kurzu je získání praktických zkušeností s programováním v jazyce Python, tedy pochopení pojmů funkce, třída a objekt. Dále se podíváme na zpracování dat pomocí modulu pandas, tvorbu grafů a webu pomocí frameworku Django.

When

Where

Online

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Periodic

Price: 2990 Kč


Date of single lessons

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro začátečnice, které za sebou mají workshop Úvod do programování 1. Pokud jsi absolvovala základy v jiném programovací jazyce nebo máš pocit, že jsi ze základů něco zapomněla, nevadí, před kurzem dostaneš opakovací lekci se souhrnem potřebných znalostí.

ANOTACE:

Programy jsou dnes již všudypřítomné. Obor IT má aktuálně nedostatek lidí. Přemýšlíš-li nad změnou povolání nebo se chceš jen podívat, co to vlastně to programování je, mohl by být tento kurz nejlepším začátkem.

Budeme používat Python, což je jazyk původně vytvořený pro výuku programování, v současnosti však patří mezi 5 nejoblíbenějších programovacích jazyků na světě. Používá se pro zpracování dat, strojové učení, psaní rozsáhlých webových aplikací i pro jednoduché textové prográmky. Existuje k němu obrovské množství knihoven, které si můžeš stáhnout a zdarma je ve svém programu používat.

Nejprve se podíváme se na to, co je objektově orientované programování, což je jeden z nejrozšířenějších způsobů, jak psát programy. Dále si vyzkoušíme modul pandas, který slouží ke zpracování dat a umožní ti z velkého balíku dat vytáhnout důležité informace. Zkusíme si vytvořit nějaké grafy, abychom mohli naše data prezentovat. V poslední části kurzu si pak ukážeme framework Django, který slouží k vytváření webů a na kterém běží Instagram nebo Washington Post.

Kurz z tebe bohužel ještě hotovou programátorku neudělá, je to ale základ pro to, aby sis například vymyslela vlastní projekt a na něm si zkoušela a učila se další techniky a vychytávky.

POŽADAVKY:

 • Přijít/připojit se na všechny lekce (povoleny jsou 3 absence)
 • Vypracovat domácí úkoly
 • Mít svůj notebook s nabíječkou, pro on-line režim i připojení k internetu
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe), pro on-line režim ti pomůže, pokud máš k notebooku externí monitor
 • Dobrou náladu!
AGENDA:
 • Slovníky
 • Funkce
 • Objektově orientované programování
 • Instalace balíčků pomocí pip
 • Datum a čas
 • Načtení dat z různých formátů souborů
 • Základní dotazy v modulu pandas
 • Filtrování, agregace a spojování v pandas
 • Vizualizace dat
 • Vytvoření Django aplikace, administrátorské rozhraní
 • Tvorba modelů v Djangu
 • Psaní šablon, pohledu a formulářů v Djangu
VÝSLEDEK:
 1. Napíšeme si několik jednoduchých aplikací a osvojíme si základní techniky používané v programování
 2. Zpracujeme reálný soubor dat a vytáhneme z něj zajímavé informace
 3. Na závěr zkombinujeme naše znalosti dohromady a vytvoříme funkční web, který prezentuje zadaná data
PODMÍNKY ABSOLVOVÁNÍ KURZU:

Kury je 3 měsíční, má 12 lekcí, každý týden jedna lekce 2,5 hodiny. Součástí kurzu jsou domácí úkoly (část z nich povinných). Podmínkou pro úspěšné absolvování kurzu a získání certifikátu je docházka minimálně 70% a odevzdání povinných domácích úkolů.

REGISTRACE:

Registrace bude otevřena do naplnění kapacity včetně náhradnic. Poté už nebude možné se dohlásit, tak prosím s registrací neotálej. Pokud bude více zájemkyň, účastnice vybíráme podle motivace.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření kurzu bez předchozího upozornění.

Kurz plánujeme uskutečnit prezenčně v Praze. Může se ale stát, že situace v době začátku kurzu či v jeho průběhu nebude přát osobnímu setkávání. V takovém případě kurz rušit nebudeme a jsme připraveni jej přesunout dočasně do online režimu. Jakmile to půjde, setkáme se znovu, protože víme, že učení naživo ve společnosti našich lektorů a koučů má velkou přidanou hodnotu. Z tohoto důvodu budeme preferovat zájemkyně, které mohou na kurz docházet fyzicky. Pokud ti z jakéhokoliv důvodu nebude setkávání komfortní, domluvíme se individuálně na možných podmínkách dostudování kurzu dálkově. Pokud ale preferuješ studium pouze z domova, koukni na naši nabídku online kurzů.Team