Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Romana Helešicová

Romana Helešicová
Event participant: I can code

Look into language structure.
Thanks to Czechitas I can say that I know something really interesting. I can create, write and run. Best :)

C# 2 ONLINE

Už jsi s programováním začala, ale pořád neznáš dost na to, abys mohla udělat něco pořádného? Zúčastni se kurzu pro mírně pokročilé, kde upevníš svoje základy a naučíš se využívat nové postupy a způsoby myšlení ke svému prospěchu.

When

Where

Online

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 2h 30m

Level of knowledge: Lower Intermediate

Eventy type: Periodic

Price: 2 990 Kč


Date of single lessons


PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Zejména pro absolventky dlouhodobého kurzu C# pro začátečnice. Vhodný je ale také pro ty, kdo rozumí základům programování (proměnné, podmínky, cykly, třídy a metody) a chtějí si to více procvičit a proniknout hlouběji. Znalost základní syntaxe (stylu psaní) jazyka C# nebo Java se předpokládá, ale určitě se chytnete i se základy jiného moderního programovacího jazyka, zvlášť pokud jste už samostatně něco naprogramovaly.

ANOTACE:

Všechny lekce probíhají prakticky. Řešení problémů lektor vysvětluje a ukazuje přímo na kódu. Vždy po nějaké části dostaneš jako účastnice k vypracování praktické úkoly, kde si budeš moct nové znalosti okamžitě vyzkoušet a doma v rámci domácích úkolů vypilovat.

PŘEDPOKLADY:
 • Notebook s operačním systémem Windows (ideálně Windows 10) a nainstalovaným programem Visual Studio Community 2019.
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Nabíječka
 • Alespoň 5 hodin volného času na domácí úkol každý týden. Aby to stálo zato a opravdu sis z kurzu něco odnesla, musíš do studia vložit maximální úsilí. Ale to už určitě znáš ze začátečnic a je super, že v tom chceš pokračovat!
 • Před první lekcí doporučujeme zopakovat základy OOP (třída, její vlastnosti a metody, konstruktor, vytvoření objektu, volání objektů a jejich metod) a pole. Na těchto základech budeme v průběhu kurzu stavět, proto je důležité mít v nich jistotu.
AGENDA:
 • Začneme rychlým připomenutím obsahu předchozího kurzu - připrav si dotazy, pokud ještě s něčím válčíš.
 • Naučíš se pracovat s datem a časem, textem a soubory.
 • Ukážeme si, že kromě pole existují i další kolekce, které nám mohou usnadnit práci.
 • Vyzkoušíš si známé principy objektově orientovaného programování, které ti umožní ještě lépe modelovat příklady z reálného světa. Vysvětlíme si, co je to dědičnost a polymorfizmus. Seznámíš se se spoustou dalších nových pojmů, jejichž znalost je pro ovládnutí OOP nutností.
 • Pro usnadnění práce s daty si osaháš LINQ - univerzální dotazovací jazyk na platformě .NET.
 • Řekneme si, co jsou to výjimky, proč je dobré je vůbec řešit a pár si jich odchytíme.
 • Kdo bude mít chuť a čas, může si ke konci kurzu vyzkoušet praktickou vychytávku pod naším dohledem, kterou se pak může pochlubit kamarádům, nebo použít jako základ svého programátorského portfolia :)

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření kurzu bez předchozího upozornění.

Team

Partners