Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

Jana

Jana
Event participant: Graphic Design

I am Original!
Czechitas is a great team of girls that teaches you something. You don't have to be afraid to raise your hand even though this matter is strange to you. You won't feel that after the workshop. Every single of is original!

UX

Pojď nasát a naučit se na kurz základní teoretické i praktické dovednosti v oboru UX (User eXperience).

When

Where

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Czech Republic
https://www.czechitas.cz/cs/brno

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Periodic

Price: 4 990 Kč


Date of single lessons

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je primárně určen pro ty zájemce, kteří se chtějí stát designéry :), případně pro ty, kteří potřebují ke své práci rozšířit a obohatit znalosti v oboru UX. Dál už stačí mít velkou chuť se učit a nebát se do toho během tohoto pravidelného kurzu pořádně opřít!

ANOTACE:

UX je v současnosti velmi používaná zkratka. Pojď se s námi dozvědět, co tento obor obnáší a vyzkoušet si jej na vlastní kůži.

V úvodu kurzu se mrkneme na to, co User eXperience vlastně je, jak ho můžeme chápat a co vše do něj může spadat. Vysvětlíme si i nejdůležitější pojmy vč. design procesu a proč je tak důležitý.

Jakmile budeme mít základ, tak začne opravdová dřina :). Cílem kurzu je naučit tě navrhnout produkt (webovou stránku či její část) tak, aby splnil předem plánovaný prožitek na straně tvého uživatele. Podíváme se na to, jakými metodami potřeby uživatelů zjistit a jak s výsledkem dále pracovat. Naučíme se zaznamenat myšlenky a návrhy od skic, přes wireframy až po prototyp, který bude možné otestovat.

Důležitou součástí designérské práce je i prezentace svých návrhů. To si vyzkoušíš v samotném závěru kurzu. Sama pak uvidíš, jak se tvůj produkt po dobu kurzu krásně vyvinul a že vynaložené úsilí se vyplácí :).

Podobně jako když se chceš naučit anglicky, nenaučíš se to za 3 měsíce. Věříme ale, že po našem kurzu budeš připravená skočit do světa UX po hlavě a neutopit se v něm.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro úplné začátečnice, které pracují s počítačem na běžné uživatelské úrovni. Dál už stačí chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí úkoly. Pod vedením několika lektorů, kteří se v UX denně pohybují, ti budeme předávat své znalosti a během 11 týdnů tě naučíme, co UX obnáší. Nebudeš sice expertka, ale dáme ti odrazový můstek k profesnímu růstu.

AGENDA:
 • Úvod do světa UX designu
 • Designové principy, psychologie designu
 • UX Research, poznání potřeb zákazníka
 • Řešení problému, skicování a wireframování
 • Prototypovací nástroje, jak na prototyp
 • Volný týden na zpracování prototypu
 • Testování
 • Základy vizuálního designu
 • Kariéra v UX a portfolio
 • UX v týmu, s kým designér spolupracuje a jak
 • Prezentace projektů
VÝSLEDEK:
 1. Budeš vědět, že design je způsob myšlení, co je designový proces a k čemu ti pomůže
 2. Naučíš se poznat potřeby svých uživatelů a jak informace dále zpracovat
 3. Zjistíš, jak jednoduché a zároveň účinné může být skicování a wireframování
 4. Jak vytvořit prototyp, aby ti umožnil otestovat předem stanovené cíle
 5. Uděláš si představu o tom, s kým UX designér spolupracuje a jak mohou vypadat výstupy jeho práce
 6. Po kurzu budeš připravená vstoupit do světa UX a dále se v něm sama zdokonalovat

Kurz má dohromady 11 setkání, tak je opravdu důležité, abys s tím počítala a chodila pravidelně. Pro úspěšné absolvování je třeba účast 70 % a prezentace závěrečného projektu (který bude vycházet z domácích úkolů). :)

Kurz plánujeme uskutečnit prezenčně v Brně. Může se ale stát, že situace v době začátku kurzu či v jeho průběhu nebude přát osobnímu setkávání. V takovém případě kurz rušit nebudeme a jsme připraveni jej přesunout dočasně do online režimu. Jakmile to půjde, setkáme se znovu, protože víme, že učení naživo ve společnosti našich lektorů a koučů má velkou přidanou hodnotu. Z tohoto důvodu budeme preferovat zájemkyně, které mohou na kurz docházet fyzicky. Pokud ti z jakéhokoliv důvodu nebude setkávání komfortní, domluvíme se individuálně na možných podmínkách dostudování kurzu dálkově. Pokud ale preferuješ studium pouze z domova, koukni na naši nabídku online kurzů.

Team

Partners