Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Barbora Lysá

Barbora Lysá
Event participant: Other

The workshop was led nicely.
I recommend the Excel workshop to anyone who caught the basics and needs to orient him/herself with the cool tricks that make things easier. The workshop was led nicely with reasonable pace and the possibility to raise questions.

Seriál digitálních kompetencí pro učitele: Bezpečnost ve světě IT

Chceme pomoci učitelům zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, učit podle aktuálních osnov a trendů a předávat informace zajímavou a poutavou formou, sdílet zkušenosti z výuky a odzkoušené nástroje a metody.

When

Where

Online

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Price: 390 Kč


Date of single lessons

Další tři večerní lekce ze Seriálu digitálních kompetencí pro učitele, kterými vás provede lektorské trio Michal Kučera, Odřej Šrámek a Klára Pavelková, jsou:

  • Bezpečnost ve světě IT: Hrozby na internetu
  • Bezpečnost ve světě IT: Soukromí a informace na internetu
  • Bezpečnost ve světě IT: Zabezpečení

Během prvního večera se seznámíme s pojmy a problémy, se kterými se můžou setkat jak učitelé, tak studenti. Z blízka se podíváme na internetové hrozby jako ransomware, phishing, blackmailing nebo kyberšikana.

Druhá část bude zaměřena na naše soukromí. Co všechno sdílíme s okolním světem, jak alespoň trochu zamezit úniku více informací, než by se nám líbilo. Tím, co o sobě sdílíme, nahráváme útočníkům do karet. Dozvíte se také, jakým způsobem si poradit s hoaxy a fake news, či jak tyto zprávy přispívají k chaosu a kdo z toho těží nejvíce.

Poslední část bude věnována zabezpečení účtů, počítače i sítě, jak si vše prakticky nastavit, abychom se cítili ve světě informačních technologií bezpečně.

Team