Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Barbora Lysá

Barbora Lysá
Event participant: Other

The workshop was led nicely.
I recommend the Excel workshop to anyone who caught the basics and needs to orient him/herself with the cool tricks that make things easier. The workshop was led nicely with reasonable pace and the possibility to raise questions.

Seriál digitálních kompetencí pro učitele: Digitální dovednosti

Chceme pomoci učitelům zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, učit podle aktuálních osnov a trendů a předávat informace zajímavou a poutavou formou, sdílet zkušenosti z výuky a odzkoušené nástroje a metody.

When

1. March 2021

17:30 — 20:00

Where

Online

More information

Total duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Price: 490 Kč

Další čtyři večerní lekce ze Seriálu digitálních kompetencí pro učitele, kterými vás provede Martin Krček, jsou:

  • Digitální dovednosti: Digitální kancelář

Naučíte se práci v online prostředí a efektivně používat nástroje od Googlu, které jsou součástí Google Classroom. Začneme s emailovou komunikací přes Gmail. Společně si vytvoříme nové dokumenty (tabulky, dokumenty, prezentace, kvízy a testy pro studenty). Naučíte se společně tvořit a připravovat materiály pro kolegy a vaše studenty. V Google Kalendáři si naplánujete porady s kolegy i soukromé aktivity. Naučíte se svolávat online třídní schůzky pomocí videokonferencí Google Meet.

  • Digitální dovednosti: Google Classroom

Online výuka se přesunula na internet. Naučíte se využívat Google classroom pro vaše předměty, vkládat studentům studijní materiály a zadávat úkoly a testy. Podíváme se na zajímavé nástroje doplňující výuku např. geometrie, testy pro cizí jazyk čo doplňky usnaďnující kontrolu odevzdaných prací. V závěru se seznámíte s tím, jak to vidí studenti - co oceňují a co je možné dělat lépe. A také na nejlepší studentské “vtípky” a jak je využít pro vás.

  • Digitální dovednosti: Sociální sítě

Sociální sítě jsou nedílnou součástí života zejména žáků a studentů. Podíváme se proč a jak je děti používají, v čem mohou být inspirativní a v čem nebezpečné. A jak se vy (jako učitel nebo škola) může do tohoto prostředí dobře začlenit. Bezpečně si každý z vás vyzkouší ty nejznámější (Youtube, Facebook, TikTok, Instagram, Linkedin a Twitter). Podíváme se i na méně obvyklé (Poetizer). Sociální sítě jsou o penězích a vlivu - a vy se o tom dozvíte víc, než vaši studenti tuší.

  • Digitální dovednosti: Umělá inteligence

Umělá inteligence je všude kolem nás. Na kurzu si ukážeme, jak nám každý den pomáhá, ale i to, jak nám může zkomplikovat život. Na reálných příkladech si vyzkoušíte, co počítače slyší, vidí a rozumí - a jak tyto nové dovednosti můžete využít ve výuce. Bez programování si vytvoříte šikovného chatBota poháněného právě umělou inteligencí.

Žijeme v době digitální, která je charakteristická svou rychlostí a globálností. Během workshopů získáte nové znalosti, seznámíte se s posledními trendy v digitálním prostředí, které je kolem nás a ve kterém se hravě pohybují vaši studenti.

Po absolvování kurzu budete schopni se se studenty o těchto tématech bavit a inspirovat je pro jejich další, digitální život.
Team