Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Andrea Pernicová

Andrea Pernicová
Event participant: Other

The course exceeded my expectations.
The course exceeded my expectations. I was afraid that the beginning will be boring because of the beginner stuff but the opposite was truth. The course was packed with interesting info from the start that will help me with the data processing of my thesis.

Seriál digitálních kompetencí pro učitele: Digitální dovednosti

Chceme pomoci učitelům zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, učit podle aktuálních osnov a trendů a předávat informace zajímavou a poutavou formou, sdílet zkušenosti z výuky a odzkoušené nástroje a metody.

When

Where

Online

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Price: 490 Kč


Date of single lessons

Další čtyři večerní lekce ze Seriálu digitálních kompetencí pro učitele, kterými vás provede Martin Krček, jsou:

  • Digitální dovednosti: Digitální kancelář

Naučíte se práci v online prostředí a efektivně používat nástroje od Googlu, které jsou součástí Google Classroom. Začneme s emailovou komunikací přes Gmail. Společně si vytvoříme nové dokumenty (tabulky, dokumenty, prezentace, kvízy a testy pro studenty). Naučíte se společně tvořit a připravovat materiály pro kolegy a vaše studenty. V Google Kalendáři si naplánujete porady s kolegy i soukromé aktivity. Naučíte se svolávat online třídní schůzky pomocí videokonferencí Google Meet.

  • Digitální dovednosti: Google Classroom

Online výuka se přesunula na internet. Naučíte se využívat Google classroom pro vaše předměty, vkládat studentům studijní materiály a zadávat úkoly a testy. Podíváme se na zajímavé nástroje doplňující výuku např. geometrie, testy pro cizí jazyk čo doplňky usnaďnující kontrolu odevzdaných prací. V závěru se seznámíte s tím, jak to vidí studenti - co oceňují a co je možné dělat lépe. A také na nejlepší studentské “vtípky” a jak je využít pro vás.

  • Digitální dovednosti: Sociální sítě

Sociální sítě jsou nedílnou součástí života zejména žáků a studentů. Podíváme se proč a jak je děti používají, v čem mohou být inspirativní a v čem nebezpečné. A jak se vy (jako učitel nebo škola) může do tohoto prostředí dobře začlenit. Bezpečně si každý z vás vyzkouší ty nejznámější (Youtube, Facebook, TikTok, Instagram, Linkedin a Twitter). Podíváme se i na méně obvyklé (Poetizer). Sociální sítě jsou o penězích a vlivu - a vy se o tom dozvíte víc, než vaši studenti tuší.

  • Digitální dovednosti: Umělá inteligence

Umělá inteligence je všude kolem nás. Na kurzu si ukážeme, jak nám každý den pomáhá, ale i to, jak nám může zkomplikovat život. Na reálných příkladech si vyzkoušíte, co počítače slyší, vidí a rozumí - a jak tyto nové dovednosti můžete využít ve výuce. Bez programování si vytvoříte šikovného chatBota poháněného právě umělou inteligencí.

Žijeme v době digitální, která je charakteristická svou rychlostí a globálností. Během workshopů získáte nové znalosti, seznámíte se s posledními trendy v digitálním prostředí, které je kolem nás a ve kterém se hravě pohybují vaši studenti.

Po absolvování kurzu budete schopni se se studenty o těchto tématech bavit a inspirovat je pro jejich další, digitální život.
Team