Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Kristina Nohavicová

Kristina Nohavicová

Go there, if you want to understand agile mindset (if you are not familiar with it). And, you'll feel awesome ;-)

Seriál digitálních kompetencí pro učitele: Úvod do světa IT

Chceme pomoci učitelům zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, učit podle aktuálních osnov a trendů a předávat informace zajímavou a poutavou formou, sdílet zkušenosti z výuky a odzkoušené nástroje a metody.

When

Where

Online

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Price: 290 Kč


Date of single lessons

První dvě večerní lekce ze Seriálu digitálních kompetencí pro učitele, kterými vás provede Michal Kučera, jsou:

  • Úvod do světa IT: Základní přehled pojmů, Start a řízení IT projektu
  • Úvod do světa IT: Analýza, architektura a implementace IT projektu

Workshop je vhodný pro úplné začátečníky, nejsou třeba žádné předchozí znalosti programování. Je dobrým rozcestníkem, který pomůže se základním rozhledem ve světě informačních technologií.

IT je širokým pojmem a my se mu podíváme pod pokličku.

Nejdříve si rozebereme, co to IT vlastně znamená. Informační technologie jsou všude kolem nás - v telefonech, počítačích, autech i kávovarech - a byť se pro nás tváří jednoduše, uvnitř mohou být pořádně složité. Vymezíme si tedy IT tak, abychom rozuměli tomu, jaké produkty a služby v IT vznikají, z čeho se skládají a čím se naopak liší.

Lidé si často myslí, že IT je hlavně programování. Opak je ale pravdou. “Ajťáci” říkají, že programování je za odměnu. Lze tomu rozumět tak, že pro vznik dobrého IT řešení je potřeba udělat mnohem více, než jen programovat. Podíváme se tedy na to, jak se IT “vyrábí" a jaké profese se na něm podílí.

Seznámíme se s pozicemi jako projektový a produktový manažer, softwarový architekt, UXák, tester, provozní specialista a samozřejmě i programátor. Řekneme si, jak vypadá jejich pracovní den, co musí umět nebo jaké používají nástroje.

Užitečným pomocníkem pro nás bude slovníček pojmů, který budeme společně v průběhu workshopu sestavovat. Porozumíte pojmům jako Cloud, SQL, Front End nebo JIRA a dorozumět se s IT specialisty nebo odpovědět žákům na zvídavé dotazy pro vás pak nebude žádný problém.

Team