Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

Radka Fišarová

Radka Fišarová
Event participant: I can code

I can't wait to Java intensive course.
Everyone told me that Java is extremely hard, but this course showed me that fear was pointless.

Java 1

Cílem kurzu je získání praktických zkušeností s programováním. Ovládání programátorského editoru (IDE), pochopení pojmů proměnná, metoda, objekt, třída. Algoritmizace a používání jazyka Java v praxi na malých appkách pro Windows (Linux, Mac).

When

Where

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Czech Republic
https://www.czechitas.cz/cs/brno

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 2h 30m

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Periodic

Price: 4 990 Kč


Date of single lessons

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro začátečnice, které absolvovaly Úvod do programování 1 (bez ohledu na programovací jazyk) a Úvod do programování 2 - Java v rámci Czechitas. Pokud jsi nebyla na zmiňovaných kurzech, nebo neznáš Javu například ze školy, podívej se na naše výuková videa, kde potřebné znalosti doženeš. Je nutné rozumět tomu, co je to proměnná, cyklus, podmínka, objekt a volání existujících metod na objektech. Není třeba umět psát vlastní třídy.

Návaznost workshopů a kurzů:

ANOTACE:

Java má široké využití například při tvorbě androidových aplikací pro telefon či tablet a ve webových aplikacích. Lze s ní ale tvořit také běžné aplikace pro počítač. Java je jeden ze tří nejpoužívanějších programovacích jazyků a nejčastěji hledaný jazyk v nabídkách práce.

Pojď se s námi tedy naučit základy programování v tomto jazyce!

Předáme ti měkké znalosti: algoritmické myšlení, programovací stereotypy, prostě "jak na to". Nebudeme se snažit tě naučit kompletní syntax Javy ani její knihovny, ale to vůbec nevadí. Tvrdé znalosti si potom můžeš přečíst z knížek nebo natrénovat online. Tipy na knížky i stránky ti řekneme průběžně na hodinách.

Prvním cílem je tě uvést do programátorského myšlení. To znamená: jaké problémy můžeš programováním (Javou) řešit; jak napsat program. Ale žádný strach, nepůjde o teorii. Člověk se nejlépe učí pokusy.

Druhý cíl je naučit se běžně používat programátorský editor IntelliJ IDEA. Tedy: Jak založit projekt v editoru IntelliJ IDEA; spustit tento projekt; používat našeptávání; ladit chyby ve své aplikaci; jak připravit distribuční balík své aplikace, aby si ho mohli spustit i ostatní. V tomto bodě jde vlastně o to, zvyknout si na běžnou programátorskou praxi.

Budeš pracovat typicky na malých hrách (Angry Birds, želva, pexeso, a podobně). V zadání budeš mít část programu hotovou, bude potřeba jen dokončit chybějící kousky.

Podobně jako když se chceš začít učit anglicky, nenaučíš se to za 3 měsíce. Věříme ale, že po našem kurzu budeš připravená si pořídit pořádnou učebnici Javy a efektivně se z ní Javu se všemi kudrlinkami naučit.

POŽADAVKY:

Kurz je určen pro začátečnice, jen je potřeba, abys věděla, co je proměnná, cyklus a podmínka (na úrovni Úvodu do programování 1), objekt a volání metod (na úrovni Úvodu do programování 2 - Java). Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí úkoly. Během 12 týdnů tě naučíme myslet v Javě. Nebudeš sice expertka, ale dáme ti odrazový můstek k profesnímu růstu.

 • Přijít na všechny lekce (povoleny jsou 3 absence)
 • Vypracovat domácí úkoly
 • Mít svůj notebook s nabíječkou
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Dobrou náladu!
AGENDA
 • Základ algoritmizace (cykly, podmínky)
 • Proměnné
 • Metody
 • Metody s parametry
 • Metody vracející návratovou hodnotu
 • Tvorba tříd
 • Zapouzdření a vlasnosti
 • Instanciování existujících objektů z Java SE
 • Jednoduché desktopové aplikace
VÝSLEDEK:
 1. Napíšeme si několik menších konzolových aplikací.
 2. Vytvoříme spolu jednu závěrečnou trošku rozsáhlejší desktopovou aplikaci pro Windows, Linux, Mac)
 3. Po kurzu budeš připravená vstoupit do světa programování, pořídit si učebnici Javy a efektivně se z ní Javu naučit.

Kurz plánujeme uskutečnit prezenčně v Brně. Může se ale stát, že situace v době začátku kurzu či v jeho průběhu nebude přát osobnímu setkávání. V takovém případě kurz rušit nebudeme a jsme připraveni jej přesunout dočasně do online režimu. Jakmile to půjde, setkáme se znovu, protože víme, že učení naživo ve společnosti našich lektorů a koučů má velkou přidanou hodnotu. Z tohoto důvodu budeme preferovat zájemkyně, které mohou na kurz docházet fyzicky. Pokud ti z jakéhokoliv důvodu nebude setkávání komfortní, domluvíme se individuálně na možných podmínkách dostudování kurzu dálkově. Pokud ale preferuješ studium pouze z domova, koukni na naši nabídku online kurzů.

Team