Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Barbora Lysá

Barbora Lysá
Event participant: Other

The workshop was led nicely.
I recommend the Excel workshop to anyone who caught the basics and needs to orient him/herself with the cool tricks that make things easier. The workshop was led nicely with reasonable pace and the possibility to raise questions.

Komunikace Gmail naplno / Kouzla s Google Keep ONLINE

Chceš být v práci efektivnější? Nebo se pracovně lépe uplatnit? Ukážeme ti technologie, které ti usnadní nejen tvůj pracovní, ale třeba i soukromý čas.

When

30. November 2020

17:30 — 20:00

Where

Online

More information

Total duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Two-day

Price: 490 Kč

Další dvě večerní lekce ze Seriálu Digitální dovednosti, kterými tě provede Markéta Ubíková jsou:

Komunikace Gmail naplno 30. 11.

Během kurzu projdeš základní a pokročilé nastavení Gmailu. Zjistíš co je Zero Inbox a naučíš se pracovat s archivem, vytvářet a používat štítky, filtry a mrkneš na rozšíření pro Gmail.

Kouzla s Google Keep 2. 12.

Síla aplikace Google Keep je v její jednoduchosti. Během kurzu se naučíš v aplikaci dělat poznámky, psát seznamy a vytvořit si v aplikaci svůj digitální archiv. Jednotlivé poznámky budeš umět sdílet a nastavovat upozornění. Google Keep je šikovně propojen s prohlížečem Chrome a s dalšími službami od Google. Stane se tak jednou z nejpraktičtějších aplikací ve tvém mobilu.

Team

Partners