Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Eva

Eva
Event participant: DataGirls

You won't be the same when you leave :)
The DataGirls are essential! You will spend two days in a group of awesome people who are really passionate about data analysis. I appreciated also the possibility of trying the data visualization tools. I highly recommend participating in this workshop :)

SQL 2 ONLINE

Navážeme na předchozí workshop SQL 1 a budeme pokračovat prohloubením základů. Vyzkoušíme si práci s databází a to různými způsoby. K tomu přibereme pár nových příkazů.

When

12. December 2020

9:00 — 17:00

Where

Online

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: One-day

Price: 490 Kč

PRO KOHO JE WOKRSHOP URČEN:

Předpokladem je absolvovaný workshop SQL 1, nebo znalosti v daném rozsahu, především tedy příkaz SELECT včetně podmíněného zobrazování dat pomocí WHERE, INSERT, UPDATE a DELETE.

ANOTACE:

Na workshopu budeme prohlubovat znalost jazyka SQL. Podíváme se na tvorbu databáze, vyzkoušíme si jak samotné příkazy, tak práci v grafickém rozhraní.

PŘEDPOKLADY:
  • Pokud máš základní znalosti jazyka SQL
  • nezáleží, jestli máš Mac, PC s Windows nebo Linux
  • hlavně, že umíš na klávesnici napsat tyto znaky: uvozovky, apostrof, hvězdičku, podtržítko, kulaté/hranaté/složené závorky
  • k tomu používáš moderní webový prohlížeč (Firefox, Chrome, Opera, Safari…)
  • nezapomínáš na nabíječku.
  • A dobrou náladu!
AGENDA:
  1. Práce s Open Source databází MariaDB.
  2. Tvorba databází a tabulek.
  3. Příkazový řádek a grafické prostředí.
  4. Uložené procedury.
VÝSLEDEK:

Budeš umět kompletně pracovat s daty, prohledávat je, měnit, ukládat a mazat. Pochopíš vazby mezi tabulkami. Procvičíme si spojování tabulek pomocí JOINů. Po tomto kurzu už se dá projít jednoduchým testem pracovní pozice, kde je v požadavcích “SQL”. A po absolvování budeš moct navázat naším workshopem SQL 3.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření akce bez předchozího upozornění.