Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Marie Knetlová

Marie Knetlová
Parent: Czechitas New Generation

You will learn how to use Ozobots
As a parent I liked mentors and lecturers, healthy snacks for children and the price. Thank you very much Czechitas.

Meet and Code: Scratch

Cílem workshopu je přiblížit dětem svět programování a zlepšit jejich počítačovou gramotnost.

When

27. October 2020

14:00 — 17:00

Where

Online

More information

Total duration: 3h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: Zdarma

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro zvídavé holky a kluky ve věku od 8 let, které zajímá, jak funguje svět počítačů a programování. Workshop je určen pro začátečníky i mírně pokročilé.

ANOTACE:

Pořádáme virtuální programovací workshop pro děti v programovacím prostředí Scratch. Cílem je naučit děti práci a kooperaci ve virtuálním prostředí a po té základy logického uvažování a programování pomocí programu Scratch, jehož vizuální prostředí seznámí děti s programováním zábavnou formou.
Workshop je rozdělen na 3 části - v první části jsou děti seznámeni s virtuálním prostředím a jak s ním pracovat. V druhé části, která je zaměřena na program Scratch a je výkladová, lektor vysvětluje ovládání programu Scratch a postupně projde na malých příkladech jednotlivé příkazy a možností programu. Děti si v této části vše zkoušejí a zároveň dávají zpětnou vazbu s v prostředí Zoom - využití hlasování a dalších ovládacích prvků. Ve třetí části má lektor připravený komplexní příklad, který obsahuje různé podmínky, cykly a proměnné.

PŘEDPOKLADY

  • Vlastní notebook
  • Myš - není úplně nutná, ale je to Scratch vizuální programovací jazyk, který ovládá primární tahání předmětů po obrazovce, je doporučeno pro snadnější ovládání.
  • Workshop proběhne pomocí nástroje Zoom. Každý účastník obdrží Zoom link kam se připojí a lektor bude virtuálně pracovat s celou skupinou. Workshop je vhodný jak pro začátečníky tak pro mírně pokročilé.Partners