Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Barbora Ulipová

Barbora Ulipová
Event participant: I build websites

The great thing was that we learned the modern steps.
The great thing was that we learned the modern steps and the direction of JavaScript future development. We coded fun apps and the IPEX coaches were willingly and patiently helping us.

Tech Meetup: Základy kybernetické bezpečnosti ONLINE

Poslechni si online, jak fungují hesla a jejich zabezpečení, jak pracují novodobí hackeři, vypadají nejčastější útoky na aplikace a jak zapojit kybernetickou bezpečnost do každého nově budovaného IT systému už od začátku!

When

21. October 2020

18:00 — 21:00

Where

Online

More information

Total duration: 3h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: MeetUp

Price: 100

ANOTACE

Ukážeme ti základy v oblasti kybernetické bezpečnosti, proč je bezpečnost důležitá a jak ji zapojit od začátku do každého nově budovaného IT systému.

V praktičtější části si vysvětlíme, jak fungují hesla a jak je udržovat zabezpečená. Podíváme se také na nejčastější útoky na aplikace a jak se vlastně něco dá hacknout.

Kybernetická bezpečnost je důležitá už dnes, ale v blízké budoucnosti její význam dál rychle poroste. Hackerské útoky už dnes neznamenají, že se na tebe někdo soustřeďuje, místo toho slabiny odhalují automaty a hackeři se zaměří na kohokoliv, u koho takovou slabinu najdou, nezáleží jak malá či neznámá aplikace může být.

Pro koho je přednáška určena?

Pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco víc o základech kybernetické bezpečnosti.

Co je třeba mít přichystáno?

Stačí mít po ruce počítač s prohlížečem.


PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Zdeněk Grmela

Head of Cybersecurity Engineering and External Delivery

Kybernetickou bezpečností se zabývá posledních 10 let. Studoval na ČVUT FEL a CEVRO institutu. Několik let pracoval jako bezpečnostní konzultant pro skupinu Deutsche Telekom a její zákazníky. Poslední dva roky vede úsek Cybersecurity Engineeringu služeb Sdíleného centra kybernetické bezpečnosti Deutsche Telekomu AG (Telekom Security Cross Border Services) dodávajícího služby jak pro skupinu Deutsche Telekom, tak pro její zákazníky po celém světě.

David Knap

Senior IT Security Specialist - Source Code Analysis and Forensics

Vystudoval ČVUT FEL a FIT, nyní pracuje pro Telekom Security Cross Border Services v oblasti analýzy kódu a forenzních vyšetřování. Pomáhá analyzovat aplikace vyvíjené celosvětově operátory pod skupinou Deutsche Telekom a odhalovat v nich bezpečnostní problémy, kromě toho také cestuje po světě a přednáší vývojářům o tom, jak programovat s důrazem na bezpečnost a jak aplikace chránit.

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s více než 6,2 miliony zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě mobilních a pevných telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti, což prokazuje i srovnávací měření kvality sítí umlaut (dříve P3), v němž T-Mobile již potřetí získal ocenění Best-in-Test.

Partners