Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Czechitas Hackathon

Pojď s námi vyzkoušet, jaké to je účastnit se hackathonu! Zapoj svou kreativitu a zužitkuj znalosti z našich kurzů.

When

11. October 2020

8:30 — 19:00

Where

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Czech Republic
https://www.czechitas.cz/cs/brno

More information

Total duration: 10h 30m

Level of knowledge: Lower Intermediate

Eventy type: One-day

Price: Zdarma

PRO KOHO JE HACKATHON URČEN:

Hackathon je určený zejména pro absolventky našich tříměsíčních kurzů (tématicky jakýchkoli), letních škol, či obdobně intenzivní série jednodenních workshopů, ale i pro jakékoli nadšené začínající či pokročilé programátorky a jiné :).

ANOTACE:

Lákalo tě někdy vyzkoušet, jaké to asi je účastnit se programátorského hackathonu? Teď máš šanci! Zapoj svou kreativitu a zužitkuj znalosti z našich kurzů. Dostaň se do týmu s někým, kdo má jiné znalosti než ty, a nauč se posunout své znalosti dál. Je to nejlepší způsob, jak si vyzkoušet své znalosti v praxi. A navíc - třeba vyhraješ některou ze skvělých cen.

Hackathon s Czechitas je hravý způsob, jak si zkusit zasoutěžit se svým programátorským nápadem a jeho realizací. A že tě baví spíš web či UX než programování? Nevadí, právě ty budeš možná skvělým doplněním programátorského týmu, kterému pomůžeš zvítězit.

Hackathon bude probíhat celou NEDĚLI 11. 10. 2020, nicméně přípravy začnou dříve. Bude třeba nejprve sestavit soutěžní týmy. V tom ti pomůžeme i my, facebookovou skupinou. Také se budeš s týmem moct sejít v sobotu 10. 10. 2020, kdy pro tebe chystáme přednášku, která se pojí s tématem Hackathonu.

A zbytek už je na tobě a tvém skvělém týmu. Celou neděli strávíte realizací nápadu, který si ráno na hackathon přinesete a mentoři vám pomůžou se s ním poprat. Týden před hackathonem odhalíme jeho téma a řada kreativních nápadů se jistě zrodí.

V závěru neděle tě čeká prezentace výsledku a zhodnocení porotou.

V porotě zasedne několik hodnotitelů ze strany partnerů. Hodnotit budou důvtip a originalitu řešení, jeho náročnost, a samozřejmě naplnění zadaného tématu.

PŘEDPOKLADY:

Hackathon je určen zejména pro absolventky našich tříměsíčních kurzů, letních škol, či obdobně intenzivní série jednodenních workshopů. Nicméně téma kurzů, které jsi u nás absolvovala, nijak omezená nejsou.

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Týden před hackathonem zveřejníme obecné téma, na které se dá ledacos napasovat. Například v červnu bylo v Brně cestování a holky udělaly jednoduchou webovou aplikaci na výpočet, kolik litrů vody denně máš vypít, mapu koupališť v ČR nebo třeba seznamy, co si sbalit na různé cesty.

Jedná se o velmi jednoduchý nástřel, dalo by se říci spíše prototyp, rozhodně nikdo neočekává plně funkční vyladěnou záležitost, takže každý pokus se počítá a i když by to nakonec třeba nefungovalo, tak i tak se na tom naučíte moc :).

Jde o to si zkusit náladu na hackathonu. Celou dobu má každý tým svého mentora, který vám radí. Taky budete mít koordinátora, který vám pomůže se rozdělit do skupin podle náročnosti projektu a jeho dimenzí

AGENDA:

Sobota 10. 11.

  • Přivítání a představení mentorů, pravidel a hodnotících kritérií
  • Seznámení ve skupinkách
  • Přednáška na dané téma

Neděle 11. 11.

  • Práce ve skupinách po 4 (každé skupině pomáhá její mentor)
  • Prezentace každého týmu
  • Vyhlášení výsledků a předání cen
  • Přesun na něco dobrého k jídlu a pití


VÝSLEDEK:
  1. Projekt, kterým se můžeš do budoucna chlubit.
  2. Zkušenost k nezaplacení.
  3. Zkusíš si jak se ti pracuje v týmu a jaká role vám v týmu nejvíc vyhovuje.

Team

Partners