Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Terka Strašilová

Terka Strašilová
Event participant: Czechitas New Generation

I have learnt so much!
Awesome camp, teachers and kids!!!!

Hodina kódu s Czechitas

Pomoz dětem objevit svět IT. Nauč je programovat. Že to sám/sama neumíš? To nevadí. Hodinu kódu zvládne dle návodu odučit úplně každý – v tom je její kouzlo. :) Takže pojď do toho s námi, zabere to jen hodinu.

When

10. October — 25. October 2020

Where

Všude :)
Czech Republic

More information

Total duration: 16d

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Long-term

Price: Zdarma

Každoročně kóduje celý svět a společně můžeme bořit předsudky a ukázat, že základy programování zvládne každý.

Navíc IT se řítí hroznou rychlostí vpřed a je náročné nacházet stále nové způsoby, jak děti zaujmout – jak je naučit s novými technologiemi pracovat, nejen se jimi bavit. V rámci Hodiny kódu se proto při výuce používá počítačová hra!

Zvládnou to holky a kluci 7+.

CO JE POTŘEBA:

Návody od nás dostaneš, stačí jen vymyslet, kde a kdy budeš děti učit a naplánovat si termín, kdykoliv od 10. října.

Máme čtyři z předchozích let, ale můžeš se těšit na čtyři nové pro mladší i starší děti (AI a oceány pro děti 7+, závod lodí ve Scratchi a Hvězdné války pro 10+ a Opičí kódovací challenge pro 13+).

Stáhni se tutoriály a můžeš začít!


TUTORIÁLY KE STAŽENÍ

A BUDE ODMĚNA?

Kromě dobrého pocitu, že děláš dobrý skutek, pošleme všem zúčastněným dětem nálepky a tetovačky.


TIPY, JAK SE ZAPOJIT:

Je to na tvé fantazii, uč své děti doma, přiber děti od sousedů, zajdi na svou starou školu, do družiny, v kroužku, v práci, kdekoliv. Tady máme pár návodů:

1) ZAJDI NA SVOJI STAROU ZÁKLADKU

Pamatuješ na ZŠ/SŠ, jak jste se učili vytvářet a mazat soubory? Představ dnešním žákům IT zábavně a hravě. Zavolej své/mu třídní/mu a domluv se, že přijdeš odučit jednu hodinu informatiky – Hodinu kódu. Do hodiny informatiky nebo jiné hodiny.

2) USPOŘÁDEJ HODINU KÓDU V PRÁCI

Už dlouho jste neměli zajímavý teambuilding nebo rodinný den? Přiveďte si s kolegy na odpoledne i svá dítka a mrkněte s nimi na tutoriály.

3) POZVI SI KAMARÁDY S DĚTMI

Oduč Hodinu kódu doma pro bandu dětí svých známých. Dobrá záminka se potkat a mít ke společnému posezení i zajímavý program.

4) NAUČ PROGRAMOVAT SVÉ DĚTI

Kdys naposledy naučil/a své dítě/děti něco nového? Udělejte si chvilku na společné učení hrou. Klidně i s maminkou/tatínkem... babičkou/dědečkem... Hodina kódu nemá horní věkovou hranici.

5) NASDÍLEJ TUTO UDÁLOST

...svým známým učitelům, nebo v okolí a vyzvi je, aby se zapojili.

6) JSI UČITEL/KA? HURÁ!

Máš super příležitost dosáhnout velkého vlivu a naučit celou třídu základy programování. Zamluv si počítačovou učebnu a hurá na Hodinu kódu.

7) NEBO KDEKOLIV

V družině, v kroužku, v knihovně, ...

Až s dětmi dokódujete, tak nám dejte vědět, třeba na Facebooku, nebo e-mailem na barbora.kadlckova@czechitas.cz. Když nám pošlete "důkaz" formou fotky či screenshotu, pošleme vám a všem zúčastněným dětem malou odměnu. V souvislosti s ochranou osobních údajů nevyžadujeme fotky, kde je vidět do obličeje, je čistě na vás, jakou fotku pošlete.

Partners