Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

Simona

Simona
Event participant: I build websites

I can code a little! :)
It is incredible but you are leaving the workshop with the feeling: I can code a little! :)

Tvořím web od A do Z 1

Zajímá tě web? Chtěla by sis umět vytvořit super webovku pomocí moderních postupů a nástrojů pro tvorbu responzivních webových stránek?

When

Where

Praha - bude upřesněno
Praha,
Czech Republic

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 2h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Periodic

Price: 4 990 Kč


Date of single lessons


Cílem kurzu Tvořím web od A do Z je super webovka a responzivní web!

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Workshop je určen pro dívky a ženy, začátečnice ale i středně pokročilé. Podmínkou pro účast na kurzu je pouze znalost úplných základů HTML a CSS na úrovni našeho jednodenního workshopu Úvod do HTML a CSS. Pokud jsi náš workshop neabsolvovala nebo neznáš základy HTML a CSS odjinud, potřebné znalosti můžeš dohnat pomocí výukových videí našeho online kurzu Úvod do HTML a CSS. Na začátku kurzu se pak postaráme o vyladění obtížnosti podle úrovně vstupních znalostí účastnic a začátečnicím s doplněním znalostí mile rádi pomůžeme.

Před přihlášením na kurz zvaž časovou náročnost. Kurz má dohromady 12 výukových lekcí, které trvají 2,5 hod a my chceme, abys chodila pravidelně a naučila se toho opravdu hodně. Počítej proto prosím i s časem na domácí úkoly, jejichž plnění je nutným předpokladem pro úspěšné absolvování kurzu a díky nimž si z kurzu odneseš maximum.

ANOTACE:

Většina lekcí probíhá prakticky. Řešení problémů lektor vysvětluje a ukazuje přímo na kódu. Vždy po nějaké části dostaneš jako účastnice k vypracování praktické úkoly, kde si budeš moct nové znalosti okamžitě vyzkoušet.

Kurz Tvořím web od A do Z má dohromady 12 setkání, naučíš se toho opravdu hodně.

PŘEDPOKLADY:
 • Základní znalost HTML a CSS (v rozsahu jednodenního workshopu Úvod do HTML a CSS), lze dohnat před začátkem kurzu samostudiem z videa, které bude k dispozici
 • Notebook (s jakýmkoliv operačním systémem, jen bys ho měla umět ovládat)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Nabíječka
 • Plnění domácích úkolů
 • Alespoň 70 % docházky
 • Dobrou náladu!
AGENDA:
 • Navážeme na základní znalosti HTML a CSS a ukážeme si složitější CSS vlastnosti, selektory a techniky pro tvorbu layoutu.
 • Vysvětlíme mobile first responzivní webdesign – jak přemýšlet o webu tak, aby byl použitelný a dobře fungoval na všech zařízeních.
 • Ukážeme si media queries, responzivní obrázky a jak reagovat na různou velikost prohlížeče.
 • Flexbox: použijeme zcela nový CSS modul pro tvorbu layoutů a naučíme se dělat flexibilní komponenty.
 • Pohrajeme si s CSS animacemi uživatelského rozhraní. Moderní web může být zábavný a hravý, plný malých překvapení.
 • Naučíme se základy JavaScriptu pro manipulaci se stránkou: skrývání/zobrazování prvků, reakce na uživatelské vstupy.

Během kurzu budeme pracovat na několika menších projektech, na kterých si prakticky vyzkoušíme všechny nové znalosti.

Na konci kurzu dostaneš certifikát o úspěšném dokončení kurzu. Získání certifikátu je podmíněno alespoň 70% účastí a plněním domácích úkolů.

Z každé lekce bude k dispozici video záznam, takže ti nic neuteče, i když nebudeš moci přijít, nebo když si budeš potřebovat lekci doma zopakovat.

REGISTRACE:

Registraci otevřeme 17.8. a bude otevřena do naplnění kapacity včetně náhradic. Poté už nebude možné se dohlásit, tak prosím s registrací neotálej. Pokud bude více zájemkyň, účastnice vybíráme podle motivace. Zatím se nám můžeš zapsat do "Dejte mi vědět" formuláře a přijde ti upozornění, jakmile registraci spustíme. :-)

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření kurzu bez předchozího upozornění.

Team