Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Kristina Mezereková

Kristina Mezereková
Event participant: I build websites

The seminars are tailored perfectly.
Czechitas are a great possibility for girls to meet IT and had not yet the courage to do so. The seminars are tailored perfectly, themes are practical and useful, lecturers cool and everything is interactive with couches around to help you.

WordPress 2 ONLINE

Byla jsi s námi na webináři WordPress 1 a chceš se dozvědět více? Nebo s WordPressem již pracuješ, ale potřebuješ prohloubit své znalosti? Pokud jsi odpověděla ano, tak WordPress 2 je pro tebe jako stvořený.

When

13. June 2020

9:00 — 17:00

Where

Online

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: One-day

Price: 490 Kč

WORKSHOP JE ROZDĚLENÝ NA DVĚ ČÁSTI:

1. část 9:00 - 12:00
2. část 14:00 - 17:00

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro účastnice, které absolvovaly workshop WordPress 1 nebo pro zkušenější uživatelky, které se orientují ve WordPressu. Měla bys umět zvládat základní úkony jako tvorbu stránek, příspěvků, správu příspěvků, instalaci šablon, pluginů, práci s page builderem (např. elementor, Gutenberg, Visual composer), ovládat základní nastavení WordPressu, editaci šablon a další základní úkony. Na workshopu WordPress 2 se už podíváme na pokročilejší funkce WordPressu, vyzkoušíme si práci s Elementorem, pokročilejšími pluginy, projdeme si základní principy SEO a migraci webu z domény na doménu.

ANOTACE:

WordPress je open source projekt, kde si zadarmo můžeš vést svůj blog, či vytvořit libovolnou webovou stránku. V současné době ho využívá asi 27% všech webových stránek. Na workshopu WordPress 2 začneme dopoledne tvorbou jednoduchého moderního Single page webu pomocí page builderu Elementor, odzkoušíme si funkcionalitu pluginů jako je Master slider nebo WP Forms. Povíme si něco o zabezpečení formulářů pomocí konceptu Captcha a ReCaptcha. Naučíme se vytvářet tzv. Conditional menu, tedy menu, které bude fungovat jinak na různých stránkách. Odpoledne zabrousíme do tajů SEO a odkryjeme si základní principy optimalizace vašeho webu pro vyhledávač Google, vyzkoušíme si i implementaci těchto principů pomocí pluginu Yoast SEO. V rámci SEO si zabezpečíme web pomocí SSL certifikátu a nakonec si ukážeme, jak si celý web migrovat z jedné domény na druhou. Bude to nabité.

PŘEDPOKLADY:
  • Stabilní internet
  • Počítač nebo notebook, díky kterému se připojíš na webinář (více informací o tom, kam se máš připojit, obdržíš s podrobným popisem v emailu před akcí)
  • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
  • Nainstalovaný prohlížeč Chrome
  • Nainstalovaný Total Commander nebo muCommander pro macOS
  • Doporučujeme mít i druhý monitor nebo počítač pro lepší práci při vytváření webu
  • Koupená doména a webhosting u onebit.cz a od nich mít přístupové údaje k účtu - cca 160 Kč. (Podrobné informace a návod, jak koupit doménu obdrží přijaté uchazečky před samotným workshopem) nebo pokud máš stále zaplacenou doménu a free webhosting z workshopu WordPress 1, tak můžeš použít tu
  • Dobrou náladu! :-)
VÝSLEDEK:

Na konci budeš mít plnou hlavu toho jak se pracuje s pokročilejšími funkcemi WordPressu a pokročilejšími pluginy jako Elementor, Masterslider, WP contact form, Yoast Seo. Budeš si umět vytvořit moderní single page stránku a vyladíš ji k dokonalosti pro webové vyhledávače tak, aby o tvé stránce každý věděl. No a aby toho nebylo málo, budeš umět weby kopírovat z jedné domény na druhou. No prostě, budeš už skoro profík.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření akce bez předchozího upozornění.

Team