Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Eva

Eva
Event participant: DataGirls

You won't be the same when you leave :)
The DataGirls are essential! You will spend two days in a group of awesome people who are really passionate about data analysis. I appreciated also the possibility of trying the data visualization tools. I highly recommend participating in this workshop :)

Digitální akademie: Data v Praze

Získej během čtyř měsíců znalosti a dovednosti pro práci datové analytičky. Naučíš se pracovat s databázemi, čistit a vizualizovat data, programovat v jazyce Python a SQL. Nastartuj svou IT kariéru.

When

1. September — 10. December 2020

Where

Praha - bude upřesněno
Praha,
Czech Republic

More information

Total duration: 3mon 10d

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 15 990 Kč

Registrovat se můžeš od 11. 5. 2020 do 31. 7. 2020.

 • První vlna registrací: od 11. 5. do 30. 6. Plánujeme vybrat 80 % účastnic. Doporučujeme přihlásit se co nejdříve, protože máš vyšší šanci, že tě vybereme.
 • Druhá vlna registrací: od 1. 7. do 31. 7. Plánujeme vybrat 20 % účastnic.

Co absolvováním Digitální akademie: Data získáš?

 • Komplexní balíček vzdělání v oblasti datové analytiky
 • Poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu
 • Propojení na partnerské firmy nejen z oblasti datové analytiky a možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury
 • Příležitost získat nové uplatnění a práci
 • Cenné kontakty

Co budeš jako absolventka umět?

 • Pracovat dobře s jedním vizualizačním nástrojem a vědět o dalších
 • Rozumět funkcím pro zpracování dat v programovacím jazyce Python
 • Orientovat se v datech a práce s nimi (analytické myšlení, problem solving): řešit problém, vědět, že existuje několik způsobů řešení
 • Umět základy SQL: agregace, spojování tabulek, čištění dat, komunikace s databází

Studuj Digitální akademii a získej práci v IT

Mnoho absolventek po absolvování Digitální akademie najde uplatnění v IT firmách. Namotivuj se příběhy úspěšných absolventek a přečti si příběh Lenky, Nataliie, Evy nebo Ivy, které přešly do IT i z jiných oborů. #tvorimepribehy

Pokud máš dotazy, tak si projdi odpovědi na nejčastější otázky, které naše koordinátorky dostávají.

Komu je Digitální akademie: Data určena?

 • Ženám, které chtějí změnit kariéru a stát se datovými analytičkami, junior programátorkami či testerkami.
 • Maminkám na mateřské dovolené, které hledají práci.
 • Absolventkám, které nemůžou najít práci v oboru.
 • Ženám, které se chtějí kariérně posunout, nebo je současná práce nenaplňuje.

Důležitá je pro nás motivace, na Akademii se hlásí více žen, než které můžeme přijmout, proto si na přihlášce dej záležet. Budeme vybírat 32 studentek.

Zajímá nás třeba, jak využiješ znalosti, které získáš v Digitální akademii, zda máš chuť nastoupit po skončení studia jako datová analytička a podobně. Prostě jak a k čemu se ti bude studium hodit.

Před Akademií je povinné mít znalosti z těchto Czechitas kurzů: Poznej svět IT - přehled pojmů, DataGirls - Úvod do datové analýzy, Programování - Úvod do programování 1.

Není nutné mít absolvované přímo Czechitas kurzy, stačí online vzdělávání s podobným obsahem. Můžeš zkusit třeba náš online kurz na programování.

Struktura a rozvrh

Digitální akademie bude probíhat od 1. 9. do 10. 12. 2020. Přihlásit se je možné do 31. 7. 2020, více informací k přihlášení je dole.

Každý běh se může mírně lišit v konkrétních předmětech, přednáškách a lektorech, v závislosti na současných potřebách trhu a možnostech volby nejkvalitnějších přednášejících v dané oblasti a místě.

Akademie zahrnuje:

 • Povinné a volitelné předměty: probíhají ve večerních hodinách nejdříve od 17.30 do max. 21:00 a jeden den o víkendu od 10:00 do max. 18:00. Předměty jsou zařazeny do těchto modulů: datové nástroje, programování v Pythonu, SQL a databáze, základy statistiky, datová analytika a soft skills.
 • Samostatná a skupinová práce: v týdnu mezi výukou je vyžadována samostatná a skupinová práce na domácích úkolech, samostudium pomocí online zdrojů.
 • Exkurze do firem: ve večerních hodinách (část z nich je povinná).
 • Mentoring: ve 4. týdnu probíhá setkání Meet Your Mentor, kde jsou studentky po dvojicích přiřazeny k mentorům, jednotlivcům nebo lidem z participujících firem, se kterými do konce Akademie realizují Závěrečný projekt.
 • Závěrečný projekt: projekt dokazující objem znalostí studentek a praktickou zkušenost na reálných datech. Na projektu se začíná pracovat od 4. týdne. K dispozici bude po celou dobu mentor/ka.
 • Hackathon: celovíkendová událost uprostřed Akademie, na které se sejdou mentoři s účastnicemi a společně pracují na projektech.
 • Závěrečný test: v 10. týdnu studentky absolvují online test.
 • Galavečer: v 15. týdnu studentky prezentují závěrečné projekty na Galavečeru, za účasti odborné komise, mentorů, lektorů, zástupců firem.

Studium tedy vyžaduje hodně času a energie. To nejen na samotnou výuku, ale také na občasné domácí úkoly. Ale není potřeba se bát, protože výsledek pak stojí za to. Modelový rozvrh je zde.

Kde se bude Akademie odehrávat?

Setkání se budou odehrávat v Czechitas Praha a u některých z našich partnerů zapojených do projektu, místo bude upřesněno před zahájením a postupně v průběhu běhu.

Co to všechno stojí?

Cena vzdělávacího kurzu je dotována podporou partnerských organizací, které mají zájem o nové talenty. Proto je účastnický poplatek 15 990 Kč včetně DPH.

Pokud tě vybereme, částka musí být připsána na účet Czechitas v první vlně do 29. 7. 2020 a v druhém kole do 17. 8. 2020, ale doporučujeme odeslat platbu již o několik dní dříve, aby stihla dorazit. V opačném případě postupujeme automaticky místo dalším zájemkyním. V případě zpoždění s platbou nás informuj co nejdříve, všechno lze řešit.

V případě zrušení účasti v Akademii jsou platná pravidla v Obecných podmínkách Czechitas.

V ceně kurzovného je zahrnuté malé občerstvení na určitých akcích Digitální akademie.

Chci se přihlásit, co mám udělat?

 • Pro přihlášení je nejprve nutné vyplnit registrační formulář (pokyny jsou níže v textu).
 • Přihlášky budeme sbírat v první vlně do 30. 6. 2020 (23:59) a v druhé vlně do 31. 7. 2020 (23:59).
 • Pokud máš zájem se Akademie účastnit, doporučujeme neodkládat přihlášení. V prvním kolem plánujeme vybrat 80 % účastnic, v druhém kolem 20 %.
 • Registrace samotná negarantuje místo. Výsledky výběrového řízení přijdou všem přihlášeným zájemkyním v první vlně do 20. 7. 2020 a v druhé vlně do 10. 8. 2020.
 • Pokud máš i po přečtení další nejasnosti, prosím, napiš nám na anna.mai@czechitas.cz.
Doporučený návod přihlášení do Digitální akademie
 1. Otevři registrační formulář a pročti si ho – zatím však nic nevyplňuj a čti instrukce dále!
 2. Poté natoč svou videovizitku (cca minuta, ne víc), která shrnuje vše podstatné o tobě, o tom, proč se hlásíš a co od Akademie očekáváš.
 3. Pokud ještě nemáš mail na gmailu, vytvoř si ho prosím. Google ti pak umožní mít své vlastní úložistě – Google Drive. Jestli máš gmail, tak tohle asi víš, krok přeskoč.
 4. Vytvoř na Google Drive složku, kterou pojmenuj v tomto formátu: prijmeni_jmeno_vyberove_rizeni_DA Videovizitku a CV (třeba i stažené z LinkedIn) ulož do této složky.
 5. Na složku klikni pravým tlačítkem, otevře se možnost „sdílení“. Ve zobrazeném okně, v pravém horním rohu klikni na „Zobrazit odkaz ke sdílení“.
 6. Tento odkaz nám vlož do registračního formuláře k políčku „Videovizitka“.
 7. To samé udělej i se svým CV, zkopíruj stejný odkaz do políčka „Životopis“ nebo nám do tohoto políčka vlož odkaz na svůj profil na LinkedIn.
 8. Nezapomeň vyplnit všechny položky registračního formuláře.