Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Poznej svět IT - Jak funguje internet

Zajímá tě, jak funguje na internet? Co je potřeba k tomu, aby vše fungovalo, tak jak má? Na tomto workshopu si vysvětlíme základní pojmy a taky zkusíme vystavit stránku webu do online světa.

When

11. July 2020

9:30 — 17:30

Where

Czechitas Praha
Václavské náměstí 11
Praha, 110 00
Czech Republic

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 990 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro ty, které chtějí pochopit, co jsou a jak fungují sítě. Budeme probírat základy, proto je workshop určen pro úplné začátečnice. Jsou vítané i mírně pokročilé holky z úvodních workshopů.

ANOTACE:

Sítě používá každý, kdo potřebuje být online. Povíme si, k čemu jsou ty hromady kabelů ukryté v serverovně nebo pod tvým stolem, něco o bezdrátu a o tom, co to prakticky znamená připojit se k internetu.

Vysvětlíme si, co je IP adresa, jak se překládá na čitelné názvy a jaké kroky jsou nezbytné pro vystavení vlastních webovek na internet tak, aby šly vidět. Taky zjistíš, že cloud není žádná věda. Pobavíme se o tom, které zařízení nám umožní se připojit k internetu, a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Po teoretické části si pak prakticky vyzkoušíš připojit se do sítě.

PŘEDPOKLADY:
  • Notebook
  • Nabíječka
  • Dobrá nálada a chuť se dozvědět něco nového
AGENDA:
  • Základní pojmy: TCP/IP, IP adresy, masky, síťové vrstvy a protokoly
  • Místní síť, vzdálená síť - co to je, infrastruktura místní sítě, kabely. Jak se jmenují a čím se liší zařízení, které se používají.
  • Domény, Nic.cz, registrátoři
  • Příklad zkonfigurování zařízení pro přístup k internetu
  • Příklad vystavení jedné stránky webu protokolem ftp do světa
  • Příkladně zkusíme jednoduchý scénář - zakládáme novou firmu ve vybraném oboru a zkusíme sepsat a vykalkulovat, co by ta firma měla mít z výpočetní techniky připravené.
  • Prostor pro dotazy
VÝSLEDEK:

Na konci workshopu zjistíš, zda by tě bavilo pracovat jako správce sítě, infrastrukturní informatik nebo na helpdesku.

Znalost problematiky sítí se ti může hodit i při práci finančního ředitele, asistentky nebo office managera. Bude ti totiž jasnější, co informatici píší do faktur, výkazů práce apod.

Před seminářem můžeš zaslat dotazy, co tě kolem sítí zajímá. Pokud nám zbyde čas, pokusíme se najít odpovědi. Pokud bude dotaz hodně specifický, můžeme se mu věnovat o přestávce (případně odkážeme na řešení na webu - pokud existuje).

Team