Registration

Without registration


Contact

Why choose our course?

Dominik Lauer

Dominik Lauer
Event participant: Czechitas New Generation

I found new friends.
I liked ti very much, and want to go again.

Hodina kódu s Czechitas

Pomoz dětem objevit svět IT. Nauč je programovat. Že to sám/sama neumíš? To nevadí. Hodinu kódu zvládne dle návodu odučit úplně každý – v tom je její kouzlo. :)

When

9. December — 15. December 2019

Where

Všude :)
Czech Republic

More information

Total duration: 6d

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Long-term

Price: Zdarma

Pojď s námi pomoct Česku s výukou informatiky. Udělej před Vánoci dobrý skutek, nauč děti základy programování (zabere to jen hodinu).

TUTORIÁL

Pojď s námi, s Microsoft CZ a Accenture pomoct Česku s výukou informatiky. Udělej před Vánoci dobrý skutek, nauč děti základy programování (zabere to jen hodinu).

IT se řítí hroznou rychlostí vpřed a je náročné nacházet stále nové způsoby, jak děti zaujmout – jak je naučit s novými technologiemi pracovat, nejen se jimi bavit. V rámci Hodiny kódu se proto při výuce používá počítačová hra!

Pro všechny holky a kluky 8+.

Czechitas-rady, jak uspořádat Hodinu kódu (+ dole i motivační odměna):

1) ZAJDI NA SVOJI STAROU ZÁKLADKU
Pamatuješ na ZŠ/SŠ, jak jste se učili vytvářet a mazat soubory? Představ dnešním žákům IT zábavně a hravě. Zavolej své/mu třídní/mu a domluv se, že přijdeš odučit jednu hodinu informatiky – Hodinu kódu.

2) USPOŘÁDEJ HODINU KÓDU V PRÁCI
Už dlouho jste neměli zajímavý teambuilding? Přiveďte si s kolegy na odpoledne i svá dítka a mrkněte s nimi na tutoriály, jak se s pomocí Minecraftu učit programovat.

3) POZVI SI KAMARÁDY S DĚTMI
Oduč Hodinu kódu doma pro bandu dětí svých známých. Dobrá záminka se potkat a mít ke společnému posezení i zajímavý program.

4) NAUČ PROGRAMOVAT SVÉ DĚTI
Kdys naposledy naučil/a své dítě/děti něco nového? Udělejte si chvilku na společné učení hrou. Klidně i s maminkou/tatínkem... babičkou/dědečkem... Hodina kódu nemá horní věkovou hranici.

5) NASDÍLEJ TUTO UDÁLOST
...svým známým učitelům a vyzvi je, aby se zapojili. Pojďme naučit základy programování v roce 2018 co nejvíce dětí.

6) JSI UČITEL/KA? HURÁ!
Máš super příležitost dosáhnout velkého impaktu a naučit celou třídu základy programování. Zamluv si počítačovou učebnu a hurá na Hodinu kódu.

▶ Vybral/a sis jeden ze způsobů zapojení se do celosvětové akce Hodina kódu (https://hourofcode.com/cz)?

▶ Teď už stačí jen rozkliknout czechitas.cz/HodinaKodu19 a postupovat podle návodu.

▶ Dej nám vědět o tom, jak to probíhalo právě u vás ve škole / v práci / doma. Postni fotku či screenshot jako „důkaz“, že jste se zúčastnili, na FB událost nebo na e-mail barbora.kadlckova@czechitas.cz a my vám za to pošleme ODMĚNU na památku.

Partners