Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

Eliška

Eliška
Event participant: IT summer school

IT is awesome!
IT is the future and this summer school will start your journey towards a dream job.

Letní škola IT s Czechitas

Letní škola IT je určena pro holky ze středních škol. Pro začátečnice, které se nebojí nakouknout pod pokličku novým technologiím a vyzkoušet si vytvořit webovky nebo grafiku.

When

19. July — 24. July 2020

Where

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Budova Nové Auly
17. listopadu 15
Ostrava , 70800
Czech Republic

More information

Total duration: 6d

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 3990

S technologiemi můžeš měnit svět. Vezmi to do svých rukou, přihlas se na naši Letní školu IT a přesvědč se, že IT je prostě pro všechny.

Během jediného týdne tě na Letní škole IT naučíme

  • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS
  • upravovat fotky, pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy
  • základy programování funkcí pro web

Že jsi úplná začátečnice a HTML, CSS ani programování ti nic neříká? Nevadí! V průběhu kurzu si s nimi potykáš.


Co tě ještě čeká?

V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií, třeba "roztančíme" robota v životní velikosti. V minulých letech jsme si hráli s virtuální realitou nebo s Arduinem.

  • Podíváš se na místa, kde to IT žije a do prostor našich partnerů z oboru.
  • V rámci týdne poznáš taky spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firmách. Čeká tě exkurze do IT firmy, dozvíš se více o ostravském superpočítači nebo také vyzkoušíš Arduino :)
  • Navštívíš planetárium, zahraješ si týmovou bojovku a zkusíš si, jak uniknout Fake News.
  • Myslíme taky na to, aby ti z celodenního programu netuhlo tělo, a proto zařazujeme pravidelné dobrovolné ranní běhání.
  • Na Letní škole hlavně potkáš partu dalších 20-30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.
  • Čeká nás rozhodně spousta práce. Ale bude to stát za to!

Chceš vědět víc?

Mrkni na video, jaká byla letní škola v předešlých letech. Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00 (některé dny se program může protáhnout, večerka je ve 22 hodin). Součástí programu budou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci Fakulty informatiky VŠB-TUO (v Ostravě-Porubě) a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytováni budeme na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme všem využít účastnicím (i když například v daném městě bydlí), v minulých ročnících byly některé smutné, že si nemohly užít kolektiv a večerní zábavu naplno. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to vřele doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.


Jak dívky budou trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů Letní školy. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.

Team

Partners