Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Participant

Participant
Event participant: IT summer school

IT summer school was really awesome!
Everyone were very kind and FIT ČVUT was nice. It was also the fact that students from this university were there.

Letní škola IT s Czechitas

Prozkoumej během jednoho týdne svět IT, protože to není jenom o programování. Objevíš v sobě technického i kreativního ducha a přesvědčíš se, že IT je opravdu pro všechny. V partě dalších holek se skvělými lektory, se kterými se nemusíš bát, že něčemu neporozumíš.

When

19. July — 24. July 2020

Where

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Budova Nové Auly
17. listopadu 15
Ostrava , 70800
Czech Republic

More information

Total duration: 6d

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 3 990 Kč

 • POSLEDNÍ ŠANCE SE PŘIHLÁSIT, zbývá poslední volné místo, tak ho nepromeškej!
 • Váháš a máš nějaké otázky? Napiš koordinátorce Marušce, poradí ti!


PRO KOHO JE LETNÍ ŠKOLA URČENA?

 • Letní škola IT je určena pro holky ze středních škol, které jsou v IT úplné začátečnice nebo ovládají jen základy. Nemusíš se proto bát, že bys byla pozadu za ostatními. Navíc, po celou dobu ti budou k dispozici koučové, kteří ti individuálně poradí s jakýmkoliv dotazem nebo problémem.
 • Na své si přijdou i holky, které už do světa IT nahlédly, protože si představíme IT jinak, než je tomu v hodinách informatiky na většině škol. Chceme ti ukázat, že IT může být opravdu zábava, proto nečekej, že celý den prosedíš za počítačem. Budeme objevovat IT a vytvářet skvělé věci!


CO SE BĚHEM TÝDNE NAUČÍŠ?

 • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS,
 • upravovat fotky, pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy,
 • naprogramovat základní funkce pro webové aplikace.


CO DALŠÍHO ZAŽIJEŠ?

 • Poznáš spoustu zajímavých lidí, kteří ti ukážou, jak to chodí ve velkých IT společnostech, třeba jako u našeho partnera VERIZON či malých firmách. Na exkurzích zjistíš, jaké IT pozice existují, jak to chodí na pohovoru, nebo se inspiruješ příběhy žen v IT.
 • Vyzkoušíš si různé technologie a "hračky", Hardwario (se svým jedinečným systémem aktivní STEM výuky při kterém studenti pracují na projektech internetu věcí (IoT)), Laser game, koukneme jak vypadá první plug-in hybridní automobil ŠKODA Superb, který využívá VŠB pro vzdělávací účely a další.
 • Potkáš partu dalších zapálených holek, které jsou stejně zvídavé jako ty. Nemusíš se bát, že nezapadneš do kolektivu. Většina holek na letní školu přijede sama a hned po seznamovacím večeru si najde kamarádky.
 • Na závěr týdne zažiješ celodenní hackaton. Využiješ znalosti, které získáš během celého týdne, a v týmu vytvoříte aplikaci, hru nebo třeba webovku. K ruce ti budou mentoři, kteří poradí, nebo nasměrují.
 • Všechny týmy pak své projekty představí na galavečeru.
 • Myslíme taky na to, aby ti z celodenního programu netuhlo tělo, a proto zařazujeme pravidelné dobrovolné ranní běhání nebo jógu.JAK TO PROBÍHALO LONI?

Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Mrkni, jaké byly minulé letní školy:

Jestli stále váháš, tak napiš koordinátorce, ráda ti zodpoví všechny dotazy.


NEHODÍ SE TI TERMÍN, NEBO CHCEŠ POZNAT NOVÉ MĚSTO?

Užij si Letní školu IT v Ostravě, Praze, Brně, nebo Olomouci. Bydlet budeš na kolejích a vlakem je to všude, co by kamenem dohodil.


INFORMACE PRO RODIČE

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8 do 20 hodin, některé dny se program může protáhnout, večerka je ale vždy ve 22 hodin. Součástí programu jsou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu nebo tvoření webu. Vše je doplněno o exkurze u partnerských firem a doprovodný program.

 • Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

 • Zajišťujete i ubytování?

Ubytování je na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme využít všem účastnicím, i když například v daném městě bydlí, aby si užily kolektiv a večerní zábavu naplno. Není to povinné, ale opravdu to vřele doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků. Ubytování i stravování je již zahrnuto v ceně.

 • Jak budou dívky trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích, zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

 • Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým Czechitas s pomocí lektorů, VŠ studentů a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy u partnerských firem. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.


Team

Partners