Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Radka Fišarová

Radka Fišarová
Event participant: I can code

I can't wait to Java intensive course.
Everyone told me that Java is extremely hard, but this course showed me that fear was pointless.

Java 2 - webové aplikace

Přijď se naučit samostatně vyvíjet malé webové aplikace v Javě s frameworkem Spring Boot. Budeme generovat webové stránky na serveru, zpracovávat formuláře a načítat data z databáze.

When

19. February 2020

18:00 — 20:30

Where

Unicorn
Jankovcova 1037/49
Praha, 17000
Czech Republic
https://unicorn.com/cz/contacts

More information

Total duration: 2h 30m

Level of knowledge: Lower Intermediate

Eventy type: Periodic

Price: 4990 Kč

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je primárně určen pro absolventky minulého kurzu Java 1, ale je možné se ho zúčastnit, i pokud už má účastnice základní zkušenosti s programováním odjinud (např. semestrální kurz úvodu do programování v Javě na vysoké škole). Účastnice by měly mít základní znalost programování v Javě: vědět, co jsou proměnné, metody a objekty, rozumět (alespoň pasivně) zdrojovému textu v Javě a ovládat na základní úrovni programátorský editor IntelliJ IDEA.

Podmínkou absolvování kurzu je taktéž základní znalost HTML a CSS na úrovni našeho jednodenního workshopu Úvod do HTML a CSS, který můžeš navštívit 18.1.2020 v Praze či jinde před kurzem. Znalosti můžeš také dohnat z pohodlí domoci pomocí našeho online kurzu HTML/CSS (kurz je dostupný zdarma, stačí se zaregistrovat).

ANOTACE:

Kurz Programuju: Java 2 navazuje na předchozí Programuju: Java 1 a zaměřuje se na praktický vývoj webových aplikací (serverové strany) v Javě, s frameworkem Spring Boot. Java se nejčastěji používá právě pro vývoj webových aplikací (jejich serverové strany) a také pro vývoj androidových aplikací. V tomto kurzu se budeme věnovat první z těchto dvou oblastí.

Jak asi tušíš, webový prohlížeč zpracovává HTML, CSS a JavaScript. Když ale na webu vyplníš nějaký formulář a odešleš ho, dojde tento požadavek na webový server a ten jej musí zpracovat (a výsledky typicky uložit do databáze). A tady přichází ke slovu Java.

Budeme používat webový server Apache Tomcat. Nasazovat na něj webové aplikace se Spring Bootem, jejichž jádro bude opřené především o Spring MVC se server-side renderingem webových stránek (Thymeleaf). V pozdějších lekcích budeme z Javy přistupovat do databázového serveru MariaDB pomocí Spring JDBC Template.

Na kurzu budeme používat plnou verzi programátorského editoru IntelliJ IDEA - Ultimate Edition, kterou nám poskytuje firma JetBrains jako sponzorský dar.

Registrace bude otevřena 20.1.2020 a uzavřena, jakmile bude kapacita naplněna včetně náhradnic. Při velkém zájmu probíhá výběr účastnic podle motivace. Do 1 týdne od uzavření registrace budou zájemci vyrozuměni o přijetí či nepřijetí na kurz.

POŽADAVKY:
 • Přijít na všechny lekce (povoleny jsou 3 absence)
 • Vypracovat všechny domácí úkoly
 • Mít svůj notebook s Windows nebo Mac
 • Doporučujeme mít s sebou i myš (není nutná, ale je to pohodlnější)
 • Mít účet na Facebooku (pro komunikaci) a přidat se do studijní skupiny
 • Během kurzu vyplnit monitorovací dotazník JetBrains
 • Být absolventkou Javy 1 nebo mít základní znalosti Javy
 • Mít znalost HTML a CSS na úrovni jednodenního workshopu Úvod do HTML a CSS či online kurzu HTML/CSS
AGENDA:
 • Webový prohlížeč, webové stránky, webový server
 • HTML stránka generovaná na serveru ze šablony
 • Formuláře v HTML, zpracování na serveru v Javě
 • Validace vstupních hodnot (@Bean Validation)
 • Přístup do databáze z Javy, Spring JDBC Template
 • HTML tabulka vyplněná z databáze
 • Evidence záznamů ve více tabulkách v databázi
ZÁVĚREM:

Stejně jako v Javě 1, i tady je opravdu důležité, abys mohla přijít na všechny hodiny.

Druhou zásadní podmínkou jsou domácí úkoly. Budeš dostávat domácí úkol na většině lekcí, proto počítej, že mimo času lekce (ve čtvrtek večer) bude třeba věnovat kurzu ještě několik hodin, například o víkendu. Domácí úkoly se nám ukázaly jako nejefektivnější způsob, jak se látku naučit. Máš čas s Javou pořádně experimentovat, řešit problémy a musíš si s nimi poradit. My ti rádi pomůžeme přes Facebook, Skype nebo osobně.

Doufáme, že se ti bude kurz líbit a těšíme se na Tebe :-)

Team

Partners