Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Poznej svět IT - počítačové sítě (Jak funguje Internet)

Tento workshop je určen začátečnicím, které se chtějí dozvědět více o světě počítačových sítí, tzv. “síťařině” - jak funguje Internet a jak taková práce síťaře vypadá.

When

29. February 2020

9:30 — 16:30

Where

VERIZON
Nova Karolina Park 28. Října 3348/65
Ostrava, 70200
Czech Republic

More information

Total duration: 7h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 490 Kč

Co musíš umět? Úplně postačí pokud umíš ovládat základy práce s počítačem a Internetem - a pak už Ti bude stačit jen dávka zvědavosti, abychom společně nakoukli pod pokličku sítím, které využíváme každý den.


ANOTACE:

Co tě všechno čeká?

Profíci z Verizonu Ti ukážou jak “síťařina” zapadá do světa IT a jak důležitou roli v dnešním světě hraje. Zjistíme co se skrývá pod pojmem “připojení k internetu” a ukážeme si, co mají společného zařízení, které máme každý doma se zařízením na nadnárodní síti. Naučíme se, jak takové sítě fungují, co je to router, switch a “ápéčko”… a že rozumět Internetu není žádná věda.

Dozvíš se, jak je možné, že Ti funguje připojení k Internetu jak v kavárně tak doma. Rozebereme, co se vlastně děje, když si prohlížíš stránky na webu - třeba právě ty, které jsi vytvořila na našem kurzu HTML/CSS :)

Co je ale podstatné. Všechno si vyzkoušíme prakticky - od vyrobení vlastního síťového kabelu až po zprovoznění přístupu na webovky.

Tento workshop z Tebe sice ještě odborníka na mezinárodní sítě neudělá, ale budeš mít jasnou představu, co se na takových sítích děje a jak fungují. Budeš se umět orientovat v nastavení sítě ve svém počítači, nastavit si IP adresu a zkontrolovat funkčnost svého připojení. A když Ti příště doma vypadne Internet, už budeš přesně vědět, co se vlastně děje :))

CO JE NUTNOSTÍ:

Počítač s OS Windows, který má síťový port.

Partners