Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Petr Rys

Petr Rys
Other: Czechitas New Generation

The best children were able create 2 quality games
The biggest contribution of this project as I see it is that most of the students learned there are other things to do at ICT and the for the result to be good a lot of work is required. The best children were able after 10 lectures create 2 quality games and started working on 3 others. The Academy of Coding got me working and also average support material for students.

CzechITas tábor 2

Děti se během příměstského tábora hravou formou seznámí se základy robotiky, programování a bezpečného pohybu v online světě. V pěti dnech okusí svět programátorů a programátorek. Vytvoří si digitální hodiny, naprogramují svoji vlastní hru či postaví pohyblivého robota. Dozvědí se, co znamenají slova jako algoritmus, program či blok, nebo jaká nebezpečí číhají na sociálních sítích.

When

20. July — 24. July 2020

Where

Praha - bude upřesněno
Praha,
Czech Republic

More information

Total duration: 5d

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 4 990 Kč

PRO KOHO JE TÁBOR URČEN:

Czechitas tábor je určen pro děti od 8 do 12 let, které již o světě IT mají jisté povědomí. Ať už se jedná o ty, které s námi absolvovaly jednodenní workshopy, půlroční kroužek, CzechITas tábor pro začátečníky nebo se o informatiku zajímají ve svém volném čase. Zkrátka zvídavé holky i kluky, které zajímá, jak věci fungují, a kteří se nebojí měnit svět.

ANOTACE:

Počítače a roboti hýbou světem. Vezměme tedy naše děti na tábor, na kterém se naučí porozumět světu technologií, který je obklopuje, ještě více, než se tomu naučili doposud. Naučme je trávit čas s informačními technologiemi efektivně a zábavně.

Co tě čeká během tábora?

Zajímá tě, jak funguje svět? Chceš s námi zkoumat a stavět roboty nebo objevovat vývoj her?

Podíváme se na to, jak to vlastně v IT světě vypadá. Jakým způsobem jsou reprezentována data v počítači nebo jaké pracovní pozice IT svět nabízí. Ale neboj, celou dobu si budeme vlastně hrát.

Důležitou součástí IT světa je povědomí o bezpečném chování a pohybu na internetu. Budeme se věnovat problematice sociálních sítí a hravou, ale zajímavou a naučnou formou se společně seznámíme s riziky, která na nás v online světě číhají a dozvíme se, jak se jim co nejlépe vyvarovat.

Během Czechitas tábora se seznámíš se základy programování ve vizuálním jazyce Scratch a naprogramuješ si svou vlastní hru (tábor je vhodný i pro absolventy kroužku Scratch 1/ Scratch 2). Také odhalíme, kde všude se skrývají roboti a jak je můžeme pomocí počítače nebo tabletu programovat například všemi oblíbeného Ozobota. Pomocí robotické stavebnice Strawbees si sestrojíme vlastního robota a uvedeme jej do pohybu. Nebo si naprogramujeme vlastní hodiny s Pixel Kit.

Po celý týden se budeme seznamovat s nejnovějšími hračkami v oboru, budeme hrát hry, vzájemně soutěžit a nezapomeneme ani na pohyb. Informatika totiž není nuda a její výuka vůbec neznamená, že musíš sedět za počítačem.

PŘEDPOKLADY:

Tábor je určen pro mírně pokročilé děti, které se již s IT světem setkaly. Buď na jednodenních workshopech, v kroužku programování Czechitas, na táboře pro začátečníky nebo se o informační technologie zajímají ve svém volném čase. Během pěti dnů se společně podíváme na základy programování a robotiku, naučíme se bezpečně chovat na sociálních sítích a seznámíme se s hvězdami v oboru.

VÝSLEDEK:
  1. Po skončení tábora se budeš orientovat v základech algoritmizace, budeš vědět, jak musí přemýšlet programátor a zvládneš si sám naprogramovat vlastní hru.
  2. Budeš umět ovládat některé roboty a s těmi správnými součástkami si dokonce zvládneš postavit svého.
  3. Budeš vědět, kde všude se setkáš s informačními technologiemi a trochu víc poznáš svět kolem sebe.
  4. Také budeš mít lepší přehled, jaká povolání aktuálně nabízí IT svět a co pro jejich výkon potřebuješ umět.
  5. Budeš znát zásady bezpečného pohybu na internetu a umět se lépe vyvarovat rizikům virtuálního světa.

Partners