Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Zuzana Nováková

Zuzana Nováková
Parent: Czechitas New Generation

It was awesome!
I am glad, that my daughter had the opportunity to experience something so nice and well organized!

CzechITas tábor 2

Děti se během příměstského tábora hravou formou seznámí se základy robotiky, programování a bezpečného pohybu v online světě. V pěti dnech okusí svět programátorů a programátorek. Vytvoří si digitální hodiny, naprogramují svoji vlastní hru či postaví pohyblivého robota. Dozvědí se, co znamenají slova jako algoritmus, program či blok, nebo jaká nebezpečí číhají na sociálních sítích.

When

20. July — 24. July 2020

Where

Czechitas Praha
Václavské náměstí 11
Praha, 110 00
Czech Republic

More information

Total duration: 5d

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 4 990 Kč

PRO KOHO JE TÁBOR URČEN:

Czechitas tábor je určen pro děti od 8 do 12 let, které již o světě IT mají jisté povědomí. Ať už se jedná o ty, které s námi absolvovaly jednodenní workshopy, půlroční kroužek, CzechITas tábor pro začátečníky nebo se o informatiku zajímají ve svém volném čase. Zkrátka zvídavé holky i kluky, které zajímá, jak věci fungují, a kteří se nebojí měnit svět.

ANOTACE:

Počítače a roboti hýbou světem. Vezměme tedy naše děti na tábor, na kterém se naučí porozumět světu technologií, který je obklopuje, ještě více, než se tomu naučili doposud. Naučme je trávit čas s informačními technologiemi efektivně a zábavně.

Co tě čeká během tábora?

Zajímá tě, jak funguje svět? Chceš s námi zkoumat a stavět roboty nebo objevovat vývoj her?

Podíváme se na to, jak to vlastně v IT světě vypadá. Jakým způsobem jsou reprezentována data v počítači nebo jaké pracovní pozice IT svět nabízí. Ale neboj, celou dobu si budeme vlastně hrát.

Důležitou součástí IT světa je povědomí o bezpečném chování a pohybu na internetu. Budeme se věnovat problematice sociálních sítí a hravou, ale zajímavou a naučnou formou se společně seznámíme s riziky, která na nás v online světě číhají a dozvíme se, jak se jim co nejlépe vyvarovat.

Během Czechitas tábora se seznámíš se základy programování ve vizuálním jazyce Scratch a naprogramuješ si svou vlastní hru (tábor je vhodný i pro absolventy kroužku Scratch 1/ Scratch 2). Také odhalíme, kde všude se skrývají roboti a jak je můžeme pomocí počítače nebo tabletu programovat například všemi oblíbeného Ozobota. Pomocí robotické stavebnice Strawbees si sestrojíme vlastního robota a uvedeme jej do pohybu. Nebo si naprogramujeme vlastní hodiny s Pixel Kit.

Po celý týden se budeme seznamovat s nejnovějšími hračkami v oboru, budeme hrát hry, vzájemně soutěžit a nezapomeneme ani na pohyb. Informatika totiž není nuda a její výuka vůbec neznamená, že musíš sedět za počítačem.

PŘEDPOKLADY:

Tábor je určen pro mírně pokročilé děti, které se již s IT světem setkaly. Buď na jednodenních workshopech, v kroužku programování Czechitas, na táboře pro začátečníky nebo se o informační technologie zajímají ve svém volném čase. Během pěti dnů se společně podíváme na základy programování a robotiku, naučíme se bezpečně chovat na sociálních sítích a seznámíme se s hvězdami v oboru.

VÝSLEDEK:
  1. Po skončení tábora se budeš orientovat v základech algoritmizace, budeš vědět, jak musí přemýšlet programátor a zvládneš si sám naprogramovat vlastní hru.
  2. Budeš umět ovládat některé roboty a s těmi správnými součástkami si dokonce zvládneš postavit svého.
  3. Budeš vědět, kde všude se setkáš s informačními technologiemi a trochu víc poznáš svět kolem sebe.
  4. Také budeš mít lepší přehled, jaká povolání aktuálně nabízí IT svět a co pro jejich výkon potřebuješ umět.
  5. Budeš znát zásady bezpečného pohybu na internetu a umět se lépe vyvarovat rizikům virtuálního světa.

Partners