Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Cvetelina Šubová

Cvetelina Šubová
Event participant: I can code

A must!
Czechitas workshops are mesmerising!

Úvod do programování 2 - Javascript

Znáš už základy programování a chceš jít hlouběji? Chceš poznat programovací jazyk, ve kterém se píší webové stránky? Provedeme tě základy jazyka JavaScript, naučíme tě rozhýbat webovou stránku a poodhalíme další zákoutí programování.

When

21. March 2020

9:00 — 17:00

Where

České Budějovice - bude upřesněno
České Budějovice,
Czech Republic

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: One-day

Price: 490 Kč

⚠️ Milá Czechito, chtěli bychom Tě informovat o nových opatřeních v Czechitas v souvislosti s nařízením Vlády ČR. Po pečlivé úvaze jsme se rozhodli, že omezujeme provoz a přesouváme všechny workshopy konající se v březnu na pozdější datum. V co nejkratší možné době Tě budeme kontaktovat s novým datem konání.⚠️


PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Tento workshop je určen všem holkám, které už znají absolutní základy programování - ví co je to proměnná, umějí zavolat funkci, použít podmínky a cykly. Nejvíc se tento workshop hodí pro absolventky workshopu Úvod do programování 1. Určitě to však není podmínkou účasti, kurz tě bude stejně dobře bavit i když výše zmíněné pojmy znáš odjinud.

ANOTACE:

JavaScript je nejpopulárnější programovací jazyk současnosti, který vznikl jako nástroj pro přidání interaktivity do webových stránek. Z této oblasti se rozšířil do mnoha dalších odvětví jako je tvorba mobilních aplikací, webových serverů, her nebo programování robotů. Přesto jeho hlavní místo a síla je stále v oblasti webu, proto si ho tentokrát zkusíme použít právě tam.

PŘEDPOKLADY:

Umět napsat jednoduchý program, ve svém oblíbeném programovacím jazyce, který používá proměnné, volání funkcí, podmínky, a cykly. Je třeba mít nainstalovanou aktuální verzi prohlížeče Chrome a vývojové prostředí Visual Studio Code podle instrukcí dodaných před začátkem workshopu.

AGENDA:

Na workshopu si zopakujeme základy jazyka JavaScript a postupně se dopracujeme k praktickým příkladům, jako jsou změny na webové stránce v reakci na akce uživatele, drobné hry v prohlížeči či načítání nových dat a jejich zobrazení na webu.

  • Nejdříve si připojíme JavaScript do HTML stránky a připomeneme si základy jazyka
  • Využijeme potom našeho kódu ke změně existujícího dokumentu bez manipulace s vlastní HTML stránkou
  • Postupně se dostaneme k schopnosti reakce na vstupy od uživatele (ie. klikání na tlačítka)
  • Na základě toho rozhýbeme stránku
  • Nakonec si ukážeme jak fungují v JavaScriptu fungují "sliby" (Promises) a jak načítat nová data a zobrazit je ve vaší webové stránce
VÝSLEDEK:

Po workshopu budeš umět základy programování v JavaScriptu a jeho interakce s HTML a CSS.

  1. Zopakuješ si základy programování
  2. Budeš vědět, v čem se JavaScript liší od tvého oblíbeného programovacího jazyka
  3. Budeš umět JavaScript vložit do webové stránky a pracovat s ní


Chceš být mezi prvními, kdo se dozví o otevření registrací?


Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či zrušení akce bez předchozího upozornění. V případě jakýkoliv výrazných změn budou zájemci informování.

Team

Partners