Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Anna Kotovyč

Anna Kotovyč
Event participant: I build websites

The ambiance was very friendly.
I'm so glad that I've come up on Czechitas and had the possibility of attending. The workshop was very helpful in sorting my previous knowledge and to understand how HTML and CSS works – learn something entirely new. The ambiance was very friendly.

Wordpress 1

Cílem workshopu je seznámit se tím, jak vzniká malý web s jednoduchým určením, tedy blog, malá provozovna, každoroční lokální akce a podobně. Budeme postupovat od založení WordPreessu až po tvorbu celého webu krok po kroku včetně působení a volby barev a barevného ladění.

When

8. December 2019

9:30 — 17:30

Where

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Czech Republic
https://www.czechitas.cz/cs/brno

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 500 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP/KURZ URČEN:

Workshop je určen pro úplné začátečnice. Stačí umět zacházet s myší. Pokud znáte pojmy HTML, CSS nebo dokonce víte, jak na monitoru vznikají barvy, je to příjemný bonus, nikoliv podmínka.

ANOTACE:

WordPress je původně blogovací systém, který má velmi jednoduché ovládání. Velkou výhodou je modularita a obrovské množství volně stažitelných doplňků, což znamená, že i naprostý začátečník může rychle vytvořit přitažlivý web pro své potřeby. Patří mezi nejrozšířenější redakční systémy a pro svou oblibu bývá v řadě webhostingů předinstalován.

Pojďte se s námi tedy naučit základy práce s tímto jednoduchým systémem!

Půjdeme ne po znalosti programování, ale po soft skills, tedy po vědomostech od toho, jak vznikají návrhy webu přes možnosti, které máme až pomalý vlastní web, pro který si vyberete svoje vlastní téma.

Prvním cílem je seznámit se s tím, z čeho se serverový systém skládá a porozumět tomu, co je vlastně obsahem,který se pak promítá navenek.

Druhý cíl je naučit se práci v prostředí redakčního systému. Ta není složitá, jen vyžaduje určitou přesnost. Seznámíte se s pojmy, jako je Widget a Plugin a některými dalšími.

Nebude chybět ani hraní s barvičkami, písmy a obrázky. To je vlastně nejdůležitější část tvorby webu. Grafika hraje největší roli a my se pokusíme poodhrnout oponu toho, jak se s ní zachází.

PŘEDPOKLADY:

Workshop je určen pro začátečnice, jen je potřeba, abyste měly chuť si hrát a nebály se, že něco pokazíte. Pracujeme offline, pokud se vám něco nepovede, prostě si celý systém během půl minuty přeinstalujete a jedete dál.

AGENDA:
  • Z čeho se WordPress skládá
  • Uživatelské rozhraní
  • Základy práce v redakčním systému
  • Jak na tvorbu webu
  • Barvy a barvičky
  • Vlastní projekt
VÝSLEDEK:
  1. Pochopíte skladbu webového serveru
  2. Vytvoříme si jednoduchý návrh webu a podíváme se, kde najdeme další materiály
  3. Po workshopu byste měly být schopny si vytvořit wordpressový web nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Nebudou z vás profesionálky, ale budete rozumět tomu, jak web vzniká a budete se moci dál učit a rozvíjet, aniž byste tápaly při jednoduchým akcích.