Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

IT Analýza

Cílem workshopu je představení analytických postupů a rozvinutí analytického myšlení. Představíme vám roli IT analytika a přineseme základy modelování jazyka UML v podobě use case (vč. scénářů), diagramů aktivit, doménových nebo sekvenčních diagramů.

When

15. December 2019

9:30 — 17:30

Where

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Czech Republic
https://www.czechitas.cz/cs/brno

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 500 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop/Kurz je určen pro úplné začátečníky. Není potřeba žádná vstupní znalost.

ANOTACE:

Prvním cílem bude uvést vás do světa analýzy a analytického myšlení. Přiblížíme vám, o co především v analýze jde, a jak musí IT analytik přemýšlet při vývoji software.

Druhý cíl je naučit se používat jazyk UML.

Řekneme si, jak probíhá proces návrhu software. Naučíme se, jak provést sběr požadavků a jak tyto požadavky formulovat a zapsat pomocí UML. Nemusíte se bát. Nebudeme pracovat s žádnou nudnou teorii, ale vyzkoušíme si to na příkladu.

Co to vůbec je jazyk UML? Jedná se o nejrozšířenější modelovací jazyk využívaný při analýze. Najdete jej ve mnoha firmách ať už v návrzích business procesů a nebo návrzích software.

V další části, než abychom vám představili všechny diagramy z UML jazyka (a že jich je), pokusíme se vám vysvětlit ty nejpoužívanější, se kterými se můžete setkat v praxi.

Budeme vytvářet use case diagram i s jeho scénáři. Abychom se v našem návrhu systému vyznali a věděli, co bude vlastně umět. Dále se budeme věnovat návrhu businessového procesu, což si vyzkoušíme na diagramu aktivit a popřípadě si i ukážeme BPMN. A abychom věděli, jak spolu systémy komunikují, tak se podíváme také na sekvenční diagram.

Kdybychom přeci jen potřebovali něco technického, tak si vyzkoušíme navrhnout strukturu databáze pomocí doménového diagramu. Není to nic těžkého, bude nám k tomu stačit tužka, papír a pár základních pravidel.

Pojďte se s námi tedy naučit základy analýzy a UML jazyka.

PŘEDPOKLADY:

Workshop/Kurz je určen pro začátečnice. Není potřeba žádná vstupní znalost. Celý den budeme přemýšlet nad tím, jak něco bude fungovat takže stačí zapálení pro věc :)

AGENDA:
  • Analýza a analytické myšlení
  • O jazyku UML
  • Use case včetně scénářů
  • Diagram aktivit
  • Doménový diagram
  • Sekvenční diagram
VÝSLEDEK:
  1. Řekneme si, co to znamená analýza, jak analyticky myslet a co je náplní práce analytika.
  2. Podíváme se společně na jazyk UML.
  3. PO workshopu budete schopny použít základní diagramy z jazyka UML.

Team