Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Tereza Lojdová

Tereza Lojdová
Event participant: I build websites

You can learn stuff you would not have the resolve for at home.
The Workshop was awesome, the people were great and helpful just like the environment. You can learn stuff you would not have the resolve for at home.

Úvod do PHP

Během jednoho dne získáš základní znalosti programování v jazyce PHP, pomocí kterého si vytvoříš vlastní dynamickou webovou stránku. Naučíme tě, jak propojit PHP s HTML a jak díky tomu vytvářet jednoduché webové stránky s dynamicky generovaným obsahem. Nečekej sáhodlouhé prezentace jako ve škole, všechno si hned prakticky vyzkoušíme!

When

31. August 2019

9:30 — 17:30

Where

LMC
Jankovcova 1569/2C
Praha, 17000
Czech Republic
https://www.lmc.eu/cs/

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 990

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro začátečnice bez vstupních znalostí - ale pomůže, když se alespoň základně předem zorientuješ v problematice HTML (jak vypadá základní struktura HTML stránky, zápis základních tagů, odkazy...). Znalosti si můžeš před workshopem doplnit z pohodlí domova na našem online kurzu Úvod do HTML a CSS, pro účely workshopu ti budou stačit první dvě lekce kurzu. Ale neboj se, na začátku workshopu si pojmy zopakujeme a sladíme úroveň účastnic.

Workshop je ideálním startem pro všechny, kdo uvažují o dlouhodobém kurzu PHP od října 2019. Není ale vstupní podmínkou.

ANOTACE:

PHP je nejrozšířenějším programovacím jazykem pro tvorbu webů a webových aplikací. Pomocí tohoto jazyka se tvoří nejen malé osobní stránky a prezentace, ale používají jej velké e-shopy (Alza, CZC, MALL) i další známé weby - jako Wikipedia, Jobs.cz, Facebook a další.

V rámci workshopu se naučíme vytvořit jednoduchou dynamickou webovou stránku. V PHP si vyzkoušíme práci s proměnnými, cykly a podmínkami. Bude to zábava, uvidíš!

PŘEDPOKLADY:
 • Základní orientace v problematice HTML na úrovni prvních dvou lekcí našeho online kurzu Úvod do HTML a CSS.
 • Chuť to zkusit a nějakou úplně základní počítačovou gramotnost, jako umět vytvořit složku, otevřít webovou stránku, vědět, jak na klávesnici napsat zavináč (@) nebo dolar ($) apod.
 • Také je potřeba přinést si vlastní notebook, nejlépe aktualizovaný, ať se Ti nestane, že budeš na workshopu dvě hodiny instalovat aktualizace Windows.
AGENDA:
 • Zopakování úvodu do HTML
 • Úvod do PHP
 • Použití proměnných, polí, podmínek a cyklů v praxi
Co s sebou:
 • Notebook s nainstalovaným PHP a VS Code (instrukce o instalacích ti pošleme před workshopem)
 • Papír a tužku (ano, programátoři používají i tužku!)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
VÝSLEDEK:
 1. Pochopíš základy programování
 2. Naučíš se základy práce v programovacím jazyce PHP
 3. Budeš umět udělat jednoduchou dynamickou webovou stránku za použití PHP a HTML
 4. Po workshopu už budeš vědět, jestli tě tvorba webu baví a budeš připravená se s námi pustit např. do dlouhodobého kurzu PHP!

Partners