Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Veronika Eningerova

Veronika Eningerova
Event participant: I build websites

The workshop participation gave me my lost self esteem back.
I'm not completely new to IT, I studied Computer sciences but I'm on maternity leave for 4 years and that creates a big problem in the world of IT. I attended 3 workshops and I met more than my expectations. The workshop participation gave me my lost self esteem back.

Tvořím web od A do Z 1

Zajímá tě web? Chtěla by sis umět vytvořit super webovku pomocí moderních postupů a nástrojů pro tvorbu responzivních webových stránek?

When

11. February 2020

18:00 — 20:00

Where

CERGE institut
Politických vězňů 7
Praha,
Czech Republic
https://cz.cerge-ei.cz/

More information

Total duration: 2h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Periodic

Price: 4 990 Kč


Cílem kurzu Tvořím web od A do Z je super webovka a responzivní web!

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Workshop je určen pro dívky a ženy, začátečnice ale i středně pokročilé. Podmínkou pro účast na kurzu je pouze znalost úplných základů HTML a CSS na úrovni našeho jednodenního workshopu Úvod do HTML a CSS. Pokud jsi náš workshop neabsolvovala nebo neznáš základy HTML a CSS odjinud, potřebné znalosti můžeš dohnat pomocí výukových videí našeho online kurzu Úvod do HTML a CSS. Na začátku kurzu se pak postaráme o vyladění obtížnosti podle úrovně vstupních znalostí účastnic a začátečnicím s doplněním znalostí mile rádi pomůžeme.

Před přihlášením na kurz zvaž časovou náročnost. Kurz má dohromady 12 výukových lekcí, které trvají 2,5 hod a my chceme, abys chodila pravidelně a naučila se toho opravdu hodně. Počítej proto prosím i s časem na domácí úkoly, jejichž plnění je nutným předpokladem pro úspěšné absolvování kurzu a díky nimž si z kurzu odneseš maximum.

ANOTACE:

Většina lekcí probíhá prakticky. Řešení problémů lektor vysvětluje a ukazuje přímo na kódu. Vždy po nějaké části dostaneš jako účastnice k vypracování praktické úkoly, kde si budeš moct nové znalosti okamžitě vyzkoušet.

Kurz Tvořím web od A do Z má dohromady 12 setkání, naučíš se toho opravdu hodně.

PŘEDPOKLADY:
 • Základní znalost HTML a CSS (v rozsahu jednodenního workshopu Úvod do HTML a CSS), lze dohnat před začátkem kurzu samostudiem z videa, které bude k dispozici
 • Notebook (s jakýmkoliv operačním systémem, jen bys ho měla umět ovládat)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Nabíječka
 • Plnění domácích úkolů
 • Alespoň 70 % docházky
 • Dobrou náladu!
AGENDA:
 • Navážeme na základní znalosti HTML a CSS a ukážeme si složitější CSS vlastnosti, selektory a techniky pro tvorbu layoutu.
 • Vysvětlíme mobile first responzivní webdesign – jak přemýšlet o webu tak, aby byl použitelný a dobře fungoval na všech zařízeních.
 • Ukážeme si media queries, responzivní obrázky a jak reagovat na různou velikost prohlížeče.
 • Flexbox: použijeme zcela nový CSS modul pro tvorbu layoutů a naučíme se dělat flexibilní komponenty.
 • Pohrajeme si s CSS animacemi uživatelského rozhraní. Moderní web může být zábavný a hravý, plný malých překvapení.
 • Naučíme se základy JavaScriptu pro manipulaci se stránkou: skrývání/zobrazování prvků, reakce na uživatelské vstupy.

Během kurzu budeme pracovat na několika menších projektech, na kterých si prakticky vyzkoušíme všechny nové znalosti.

Na konci kurzu dostaneš certifikát o úspěšném dokončení kurzu. Získání certifikátu je podmíněno alespoň 70% účastí a plněním domácích úkolů.

Z každé lekce bude k dispozici video záznam, takže ti nic neuteče, i když nebudeš moci přijít, nebo když si budeš potřebovat lekci doma zopakovat.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření kurzu bez předchozího upozornění.

Registrace bude otevřena 20.1.2020 a uzavřena, jakmile bude kapacita naplněna včetně náhradnic. Výběr účastnic probíhá podle motivace. Do 1 týdne od uzavření registrace budou zájemci vyrozuměni o přijetí či nepřijetí na kurz.

Team