Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Radka Fišarová

Radka Fišarová
Event participant: I can code

I can't wait to Java intensive course.
Everyone told me that Java is extremely hard, but this course showed me that fear was pointless.

Java 1

Cílem kurzu je získání praktických zkušeností s programováním. Ovládání programátorského editoru (IDE), pochopení pojmů proměnná, metoda, objekt. Algoritmizace a používání jazyka Java v praxi na malých appkách pro Windows (Linux, Mac).

When

18. September 2019

18:00 — 20:30

Where

Unicorn
Jankovcova 1037/49
Praha, 17000
Czech Republic
https://unicorn.com/cz/contacts

More information

Total duration: 2h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Periodic

Price: 4000 Kč

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro úplné začátečnice, které absolvovaly pouze Úvod do programování v rámci Czechitas. Případně pro ty, které Javu zkoušely ve škole. Je nutné rozumět tomu, co je to proměnná, cyklus, podmínka, objekt a volání existujících metod na objektech. Není třeba umět psát vlastní třídy.

ANOTACE:

Java má široké využití například při tvorbě androidových aplikací na telefon či tablet a ve webových aplikacích. Lze s ní ale tvořit také běžné aplikace pro počítač. Java je jeden ze tří nejpoužívanějších programovacích jazyků a nejčastěji hledaný jazyk v nabídkách práce.

Pojďte se s námi tedy naučit základy programování v tomto jazyce!

Budeme vám předávat měkké znalosti: algoritmické myšlení, programovací stereotypy, prostě "jak na to". Nebudeme se snažit vás naučit kompletní syntax Javy ani její knihovny, ale to vůbec nevadí. Tvrdé znalosti si potom můžete přečíst z knížek nebo natrénovat online. Tipy na knížky i stránky ti řekneme průběžně na hodinách.

Prvním cílem je vás uvést do programátorského myšlení. To znamená: Jaké problémy můžete programováním (Javou) řešit; jak napsat program. Ale žádný strach, nepůjde o teorii. Člověk se nejlépe učí pokusy.

Druhý cíl je naučit se běžně používat programátorský editor IntelliJ IDEA. Tedy: Jak založit projekt v editoru IntelliJ IDEA; spustit tento projekt; používat našeptávání; ladit chyby ve své aplikaci; jak připravit distribuční balík své aplikace, aby si ho mohli spustit i ostatní. V tomto bodě jde vlastně o to, abyste si zvykly na běžnou programátorskou praxi.

Budeme pracovat typicky na malých hrách (Angry Birds, želva, pexeso, a podobně). V zadání budete mít část programu hotovou, bude potřeba jen dokončit chybějící kousky.

Podobně jako když se chcete začít učit anglicky, nenaučíte se to za 3 měsíce. Věříme ale, že po našem kurzu budete připravené si pořídit pořádnou učebnici Javy a efektivně se z ní Javu se všemi kudrlinkami naučit.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro začátečnice, jen je potřeba, abyste věděly, co je proměnná, cyklus a podmínka (na úrovni Úvodu do programování). Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí úkoly. Pod vedením Ondry Kučery vám budeme předávat své znalosti a během 12 týdnů vás naučíme myslet v Javě. Nebudete sice expertkami, ale dáme vám odrazový můstek k profesnímu růstu.

AGENDA:
  • Základ algoritmizace (cykly, podmínky)
  • Proměnné
  • Metody
  • Obsluha událostí
  • Používání existujících objektů
  • Instanciování nových objektů
  • Tvorba vlastních tříd (složených typů)
VÝSLEDEK:
  1. Napíšeme si několik menších aplikací pro Windows (Linux, Mac)
  2. Vytvoříme spolu jednu závěrečnou trošku rozsáhlejší hru (ve stylu Ping Pong)
  3. Po kurzu budete připravené vstoupit do světa programování, pořídit si učebnici Javy a efektivně se z ní Javu naučit.

Pro úspěšné absolvování kurzu a získání certifikátu je nutná minimální 70% docházka a plnění povinných domácích úkolů.

Registrace na kurz budou otevřeny 12.8.2019 během dne a uzavřeny 26.8.2019. Zprávu o přijetí či nepřijetí na kurz budou odeslány do 30.8.2019. V případě, že se nám na kurz přihlásí více žen a dívek, než je jeho kapacita, vybíráme podle motivace, proto si na přihlášce dej záležet.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření kurzu bez předchozího upozornění.

Team

Partners