Registration

Registration will be open approximately one month prior to the event.
Let me know

Contact

Why choose our course?

Java 2 - Android

Cílem kurzu je seznámení se s tvorbou aplikací pro platformu Android. Pochopení struktury projektu, základních komponent pro vývoj a vytvoření jednoduché aplikace.

When

Where

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Czech Republic
https://www.czechitas.cz/cs/brno

More information

Total lessons: 0

Single lesson duration: 8h

Level of knowledge: Lower Intermediate

Eventy type: Long-term

Price: 3 500 Kč


Date of single lessons

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurzu je určen pro účastnice s praktickou znalostí jazyka Java. Zejména je pak důležité rozumět, co je to proměnná, cyklus, podmínka a objekt. Znalost jazyka XML je výhodou, nikoli však podmínkou.

ANOTACE:

Mobilní telefon je dnes součástí našich životů od rána do večera. Může nám usnadňovat práci, připomínat důležité informace, nebo nás jen tak zabavit. To vše může platforma Android nabídnout, avšak ne sama platforma nýbrž aplikace pro tuto platformu vytvořené.

Platforma Android je nejzastoupenější platformou v mobilních telefonech. Mimo jiných programovacích jazyků je právě Java tím nejčastěji používaným pro vývoj Android aplikací.

Pojďte se s námi tedy naučit základy programování pro Android!

Na kurzu se zaměříme úvod do objektově orientovaného programování a pak na základní komponenty (Activity, Intent, layouty, manifest) a také na strukturu projektu a buildovacího systému Gradle.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro účastnice s praktickou znalostí jazyka Java. Je nutné mít počítač s nainstalovaným Android studiem (verze 3.2.0 a vyšší) a připravený mobilní telefon s OS Android a funkční kabel, nebo emulátor telefonu s OS Android. Android studio doma i zapněte ať se vám postahují potřebné knihovny a mějte na disku pár gigabajtů volného místa. Je vhodné aby účastnice věděla co je cyklus, podmínka, proměnná a objekt v kontextu programovacího jazyka Java.

Prezenční výuka kurzu bude probíhat ve dvou víkendech, celkem čtyři vyučovací dny. Konkrétně v tyto dny: sobota 5.10. 9:30-17:30, neděle 6.10. 9:30-17:30, sobota 19.10. 9:30-17:30, neděle 20.10. 9:30-17:30. Pro úspěšné absolvování kurzu je nutná prezenční účast na všech čtyřech výukových dnech a splění domácích úkolů, které budou zadány k vypracování mezi prezenční výukou.

AGENDA:
  • Zopakování objektového programování
  • Architektura Android aplikace
  • Tvorba Android aplikací
VÝSLEDEK:
  1. Budete chápat Architekturu Android aplikace a její komponenty
  2. Vytvoříme spolu aplikace jako příklady

Team