Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Eva

Eva
Event participant: DataGirls

You won't be the same when you leave :)
The DataGirls are essential! You will spend two days in a group of awesome people who are really passionate about data analysis. I appreciated also the possibility of trying the data visualization tools. I highly recommend participating in this workshop :)

Digitální akademie: Data v Praze

Digitální akademie: Data je tříměsíční škola datové analýzy. Absolventky získají znalosti a dovednosti nezbytné pro práci datové analytičky. Tedy práci s databázemi, znalost čištění dat, vizualizace, datová analytika, programování v jazyce Python a SQL. Mimo teorie studentky zpracují vlastní projekt pod vedením zkušeného mentora.

When

3. September — 4. December 2019

Where

Praha - bude upřesněno
Praha,
Czech Republic

More information

Total duration: 3mon 2d

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 15.900 Kč, včetně DPH

Co absolvováním Digitální akademie získáš?

 • Komplexní balíček vzdělání v oblasti datové analytiky

 • Poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu

 • Propojení na partnerské firmy nejen z oblasti datové analytiky a možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury

 • Příležitost získat nové uplatnění a práci

 • Cenné kontakty

Komu je Digitální akademie určena?

Ženám, které chtějí změnit kariéru a stát se datovými analytičkami, junior programátorkami či testerkami.

Akademie je určena všem ženám, které se chtějí do svého IT vzdělání pustit naplno. 20 % míst v Akademii držíme maminkám na mateřské dovolené nebo s dětmi až do 15 let, které se chtějí vrátit do pracovního procesu. Dalších 20 % míst garantujeme čerstvým absolventkám, které si nemohou najít práci ve vystudovaném oboru, a zbylých 60 % všem ostatním dívkám a ženám, které se chtějí rekvalifikovat a najít si novou práci. Důležitá je pro nás motivace, velkou výhodou je předchozí absolvování workshopu datové analytiky nebo programování, stejně tak další způsoby sebevzdělávání v těchto oborech.

Co budeš jako absolventka Digitální akademie umět?

 • Pracovat dobře s jedním vizualizačním nástrojem a vědět o dalších

 • Rozumět funkcím pro zpracování dat v programovacím jazyce Python

 • Orientovat se v datech a práce s nimi (analytické myšlení, problem solving): řešit problém, vědět, že existuje několik způsobů řešení

 • Umět základy SQL: agregace, spojování tabulek, čištění dat, komunikace s databází

Harmonogram Digitální akademie

Digitální akademie bude probíhat od prvního týdne v září (přibližně 2. září) do 5. prosince. V rámci povinných či volitelných předmětů tě naučíme pracovat s daty a datovými nástroji, osvojíš si základy programování i digitálního marketingu. Studium tedy vyžaduje hodně času a energie. To nejenom na samotnou výuku, ale také na občasné domácí úkoly. Dále budeš mít k ruce i mentora nebo mentorku, který/á tě povede ke zdárnému vypracování závěrečné práce/projektu.

Rozvrh

Níže jsou uvedena obecná témata platná pro všechny běhy. Nicméně, každý běh se může měnit v konkrétních předmětech, přednáškách a lektorech, v závislosti na současných potřebách trhu a možnostech volby nejkvalitnějších přednášejících v dané oblasti a místě. Výukové moduly:

 • Datové nástroje
 • Programování v Pythonu
 • SQL a databáze
 • Základy statistiky
 • Datová analytika
 • Softskills

Modelový rozvrh DA Praha jaro (změny vyhrazeny)

Styl a struktura Akademie

 • Akademie je koncipována jako dálkové semestrální studium na vysoké škole. Skládá se z praktické a teoretické části výuky.
 • Večerní výuka: výuka probíhá vždy od 17.30 nebo 18.00 hodin.
 • Exkurze ve firmách a volitelné předměty: exkurze ve večerních hodinách. Část exkurzí je povinná.
 • Samostatná práce: v týdnu mezi výukou je vyžadována samostatná práce na domácích úkolech nebo samostudium pomocí online zdrojů.
 • Mentoring: ve 4. týdnu probíhá setkání Meet Your Mentor, kde jsou studentky po dvojicích přiřazeny s ohledem na jejich preference k mentorům, jednotlivcům nebo lidem z participujících firem, se kterým do konce Akademie realizují Závěrečný projekt.
 • Závěrečný projekt: projekt dokazující objem znalostí studentek a praktickou zkušenost na reálných datech. Na projektu se začíná pracovat od 4. týdne DA.
 • Online test: v 10. týdnu studentky absolvují online test.
 • Galavečer: ve 13. nebo 14. týdnu studentky prezentují závěrečné projekty na Galavečeru, za účasti odborné komise, mentorů, lektorů, zástupců firem.

Kde se bude Akademie odehrávat?

Setkání se budou odehrávat u některých z našich partnerů zapojených do projektu, místo bude upřesněno před zahájením a postupně v průběhu běhu.

Co to všechno stojí?

Cena vzdělávacího kurzu je dotována podporou partnerských organizací, které mají zájem o nové talenty.

Účastnický poplatek je proto:

 • 15.900 Kč, včetně DPH (přihlášené do 15. 7. 2019, platba do 5. 8. 2019)

Částka musí být připsána na účet Czechitas do data uvedeného v pokynech. V opačném případě postupujeme automaticky místo dalším zájemkyním. V případě zpoždění s platbou nás informuj co nejdříve, všechno lze řešit :).

V případě zrušení účasti v Akademii jsou platná pravidla v Obecných podmínkách Czechitas.

Chci se přihlásit, co pro to mám udělat?

Pro přihlášení do Digitální akademie je nejprve nutné vyplnit registrační formulář (viz informace níže v textu). Do týdne po odeslání formuláře ti ještě na mail pošleme odkaz na test vstupních znalostí.

Důležité! V případě, že se nám na Akademii přihlásí více žen a dívek, vybíráme podle motivace, proto si na přihlášce dej záležet. Zajímá nás třeba, jak využiješ znalosti, které získáš v Digitální akademii, zda máš chuť nastoupit po skončení studia jako datová analytička a podobně. Prostě jak a k čemu se ti bude studium hodit. Registrace samotná negarantuje místo.

Doporučený postup přihlášení do Digitální akademie

 1. Otevři registrační formulář a pročti si ho – zatím však nic nevyplňuj a čti instrukce dále!
 2. Poté natoč svou videovizitku (cca minuta, ne víc) která shrnuje vše podstatné o tobě, o tom, proč se hlásíš, a co od Akademie očekáváš.
 3. Pokud ještě nemáš mail na Gmailu, vytvoř si ho prosím. Google ti pak umožní mít své vlastní úložistě – Google Drive. Jestli máš Gmail, tak tohle asi víš, krok přeskoč. :)
 4. Vytvoř na Google Drive složku, kterou nazvi v tomto formátu: prijmeni_jmeno_vyberove_rizeni_DA
 5. Videovizitku + CV (třeba i stažené z LinkedIn) ulož do této složky.
 6. Na složku klikni pravým tlačítkem, otevře se možnost „sdílení“. Ve zobrazeném okně, v pravém horním rohu klikni na „Zobrazit odkaz ke sdílení“.
 7. Tento odkaz nám vlož do registračního formuláře k políčku „Videovizitka“.
 8. To samé udělej i se svým CV, zkopíruj stejný odkaz do políčka „Životopis“ nebo nám do tohoto políčka vlož odkaz na svůj profil na LinkedIn.
 9. Nezapomeň vyplnit všechny položky registračního dotazníku.

Přihlášky budeme sbírat do 15. 7. 2019 (23:59).

Pokud máš zájem se Akademie účastnit, doporučujeme neodkládat přihlášení. Vstupní test zasíláme až na základě přijaté registrace.

Poslední vyplněné testy přijímáme do 18. 7. 2019 (23:59).

Proto, prosím, počítej s tím, že čím později pošleš přihlášku, tím méně času budeš mít. Bez vyplněného testu tě bohužel nemůžeme zařadit do výběrového řízení.

Výsledky výběrového řízení přijde všem přihlášeným zájemkyním 22. 7. 2019.

Pokud máš i po přečtení další nejasnosti, prosím, napiš nám na anna.mai@czechitas.cz.

Team