Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Cvetelina Šubová

Cvetelina Šubová
Event participant: I can code

A must!
Czechitas workshops are mesmerising!

Víkend s JavaScriptem

Chceš zkusit programování a netušíš jak začít? Jednodenní workshop Ti přijde málo a ráda by sis zkusila více? V tom případě je pro Tebe víkend s JavaScriptem jako dělaný! První den budeš mít na to, aby ses s programováním seznámila, vše vyzkoušela a další den už s přehledem něco zkusila naprogramovat sama. Pojď do toho s námi a zjisti, jestli je programování i pro Tebe!

When

25. May 2019

9:30 — 17:30

Where

Moravskoslezské inovační centrum
Technologická 372/2
Ostrava,
Czech Republic
https://www.ms-ic.cz/

More information

Total duration: 8h

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Two-day

Price: 600 kč

Pro koho je workshop určen:

Workshop je určen pro úplné začátečnice bez jakýchkoliv vstupních znalostí. Pro úspěšné absolvování stačí pouze chtít se naučit něco nového.

Workshop jsme pro Tebe připravili jako dvoudenní akci a všechny účastnice jsou povinny absolvovat oba dva dny.

Anotace:

V oboru IT je stále nedostatek lidí. Pokud přemýšlíš nad změnou povolání, nad budoucím směrem tvého života, vysokou nebo střední školou nebo si programování chceš jen pořádně vyzkoušet, je víkendový JavaScript určen přesně pro tebe.

Budeme programovat v JavaScriptu, ale principy jsou platné ve všech běžných programovacích jazycích. Proměnné, cykly a podmínky procvičíme v online editoru, takže budeš potřebovat jen webový prohlížeč (ideálně Chrome).

Tento workshop z tebe hotovou programátorku neudělá. Zjistíš ale, jestli se něčemu takovému chceš věnovat, jestli by tě to bavilo a jestli ti to stojí za tvrdou dřinu při učení programovacího jazyka. Ten se totiž stejně jako například angličtinu za den nenaučíš. :)

Pokud tě to zaujme, můžeš navázat pokračovacím workshopem jako je například Úvod do Javy, Úvod do C#, Úvod do JavaScriptu, Úvod do Pythonu a potom klidně nějakým dlouhodobým programovacím kurzem, kde už učíme konkrétní programovací jazyk hlouběji. Workshop Víkend s JavaScriptem Tě na tuto cestu připraví - dozvíš se vše důležité pro první kroky k programování.

Předpoklady:

Jediné, co potřebuješ, je chuť to zkusit. (A vlastní notebook ;-))

Agenda:
 • Místa, kde se můžete s programováním potkat
 • Vysvětlení co jsou to proměnné a datové typy
 • První krůčky s JavaScriptem
 • Základy algoritmizace hravě
 • Podmínky
 • Cykly
 • Funkce
 • Třídy a objekty
 • Async - await / Promises
Co s sebou:
 • Notebook (libovolný operačný systém)
 • Webový prohlížeč Chrome, jako zálohu můžeš mít FireFox
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Dobrou náladu!
Výsledek:

Po workshopu už budeš vědět, jestli tě programování baví a budeš připravená se s námi pustit do jakéhokoli úvodu do jazyka, třeba Úvod do Javy, Úvod do C# nebo třeba Arduino.

Team