Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Helena Vidovičová

Helena Vidovičová
Parent: IT summer school

My daughter found her herself.
As a parent it was a total coincidence seeing the summer school. My daughter found her herself. She was excited during and after. She continued in other courses, conferences and workshops and actually considering going pro. The way I see it – nothing but positives.

Letní škola IT Brno

Přemýšlíš, jaký obor studia zvolit po střední škole? Na jakou vysokou školu se přihlásit? Zkus s námi objevit informační technologie jinak, než jen jako uživatelka. Během jednoho týdne ti ukážeme, jak vklouznout do světa IT, co to všechno znamená a jak to chodí v praxi.

When

4. August — 10. August 2019

Where

FI MUNI
Botanická 68a
Brno, 602 00
Czech Republic
http://www.fi.muni.cz/

More information

Total duration: 6d

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: Long-term

Price: 3.990 Kč vč. DPH

PRO KOHO JE WORKSHOP/KURZ URČEN:

Letní škola IT je určena pro holky ze středních škol. Naprosté začátečnice, které se nebojí nakouknout pod pokličku novým technologiím.

ANOTACE:

Programuj, buď kreativní, vytvoř si vlastní blog nebo hru. S technologiemi můžeš měnit svět. Programování se dá naučit. Stačí mít přesvědčení, motivaci se učit a trošku vytrvalosti. Vezmi to do svých rukou, přihlas se na naši Letní školu IT a přesvědč se, že IT je prostě pro všechny .

Během jediného týdne tě na Letní škole IT naučíme
  1. vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS
  2. pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy
  3. základy programování funkcí pro web

Že jsi úplná začátečnice a HTML, CSS ani programování ti nic neříká? Nevadí! V průběhu kurzu si s nimi potykáš.

Co tě ještě čeká?

V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií. V minulých letech jsme si třeba hráli s LEGO roboty, virtuální realitou nebo s Arduinem.

  1. Podíváš se na místa, kde to IT žije a do prostor našich partnerů z oboru.
  2. V rámci týdne poznáš taky spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firmách. V minulých ročnících jsme na Letní škole přivítali třeba vývojářku ze Skype, z Microsoftu či MSD, talentované studentky z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a také letecké inženýrky. Myslíme taky na to, aby ti z celodenního programu netuhlo tělo, a proto zařazujeme pravidelné dobrovolné ranní běhání nebo jógu (typ sportu závisí na městě, kam se hlásíš).
  3. Na Letní škole hlavně potkáš partu dalších 20–30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.
  4. Čeká nás rozhodně spousta práce. Ale bude to stát za to!
Mrkni na video, jaká byla letní škola v předešlých letech. Nech se unést atmosférou a přihlas se na letošní ročník.

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00 (některé dny se program může protáhnout, večerka je ve 22:00 hodin). Součástí programu budou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci Fakulty informatiky MU a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne a pitný režim. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytováni budeme na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme všem využít účastnicím (i když například v daném městě bydlí), v minulých ročnících byly některé smutné, že si nemohly užít kolektiv a večerní zábavu naplno. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to vřele doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.

Jak dívky budou trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích, zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Výukovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Na tuto část navazují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů Letní školy. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.

Letní škola IT je určena pro slečny ve věku od 15 let výše (primárně ty, které vstupují po prázdninách 2019 do třetího a čtvrtého ročníku středních škol). Slečny v jiné věkové skupině budeme nejprve registrovat jako náhradnice a přijmeme je, pokud se workshop nezaplní slečnami požadovaného věku. Děkujeme za pochopení.

Partners