Registration

Registration will be closed as soon as the capacity is filled up (including substitute participants).
Register now!

Contact

Why choose our course?

Karel

Karel
Other: Czechitas New Generation

Students developed their logical thinking and imagination.
Gameplay excellent, the students had fun and developed their logical thinking and imagination the program KODU managed perfectly. With the older students I programmed in the TouchDevelop enviroment where the students oriented pretty quick. I thank to the couching and the software provided. We will definitely place programming into the education program of our school in the future.

ObjevIT - programování ve Scratchi

Programovací dílna, kde děti seznámíme se základními principy programování a nástroje Scratch a naprogramujeme první online hry.

When

8. June 2019

9:30 — 14:00

Where

Vysoká škola báňská
(budova Nové auly)
17. listopadu 15/2172
Ostrava,
Czech Republic
http://bit.ly/_ODKAZ_NA_MAPKU_SE_SIPKOU

More information

Total duration: 4h 30m

Level of knowledge: Absolute Beginners

Eventy type: One-day

Price: 200 Kč

Děti si zkusí naprogramovat svou první vlastní hru v online nástroji Scratch a rodiče si ji poté můžou doma zkusit zahrát!

V ten stejný den se v Ostravě také koná Cirkulum. Takže přinášíme malý tip - přiveďte nám dítko na workshop, zajděte si na Hlavní třídu na dobrou kávu nebo na nákup a až si jej vyzvednete, běžte se společně podívat na Cirkulum.

PRO KOHO JE WORKSHOP/KURZ URČEN:

Workshop je určen pro úplné začátečníky a začátečnice, pro všechny zvídavé holky a kluky ve věku od 8 do 14 let. Během workshopu bude potřeba, aby se děti zvládly soustředit při práci na počítači.Není potřeba mít žádné znalosti týkající se programování.

ANOTACE:

V rámci workshopu se podíváme společně na úvod do programování a vysvětlíme si, proč je vhodné nové technologie ovládat. Zahrajeme si na herní vývojáře a naučíme se vytvářet jednoduché online hry v prostředí Scratch. Děti taky dostanou doporučení, jak ve své cestě k objevování programování pokračovat

CO NÁS ČEKÁ?:
  1. Vysvětlení co je to programování
  2. První hra ve Scratchi, kterou si zkusíme nejdříve jen zahrát
  3. Seznámení se s prostředím Scratche
  4. Naprogramování první hry!
PŘEDPOKLADY:

Workshop je určen pro úplné začátečníky a začátečnice.Důležité je nadšení a chuť se učit :)

Je potřeba, aby každé dítě s sebou mělo notebook s připojenou myší - dětem se s ní počítač lépe ovládá, dále vlastní účet ve Scratchi (návod pošleme v e-mailu) a aby dítě s sebou mělo přihlašovací údaje k tomuto účtu (nebo ještě lépe, aby si je pamatovalo :)).

A v batůžky bude také potřeba pití a svačinka, aby nám to programování šlo ještě lépe!

Team

Partners