Registration

Registration has been closed.
If the registration is closed, it is not possible to register anymore (not even as a substitute participant).

Stay in touch!

Enter your e-mail here and you will be getting our monthly newsletters with hot info from the Czechitas community as well as priority info about open registrations! By sending your address you acknowledge with our Processing of personal data


Contact

Why choose our course?

Tereza Lojdová

Tereza Lojdová
Event participant: I build websites

You can learn stuff you would not have the resolve for at home.
The Workshop was awesome, the people were great and helpful just like the environment. You can learn stuff you would not have the resolve for at home.

PHP

Cílem dlouhodobého kurzu je naučit se základům programování v PHP. A proč zrovna PHP? Je to jazyk určený k tvoření webů a je využitý v mnoha velkých internetových projektech - Facebook, Wikipedii, Wordpress nebo Rohlik.cz určitě znáš. :-) A náš web taky pohání PHP. Tak se pojď naučit, jak programovat v tomto jazyce!

When

9. October 2019

18:30 — 20:30

Where

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Czech Republic
https://www.czechitas.cz/cs/brno

More information

Total duration: 2h

Level of knowledge: Advanced Beginners

Eventy type: Periodic

Price: 3 500 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP/KURZ URČEN:

Kurz není určen pro úplné začátečnice a předpokladem je absolvování kurz Úvod do programování a Úvod do HTML/CSS resp. jeho on-line alternativu (www.czechitas.cz/cs/blog/zaciname-s-it/online-kurz-uvod-do-html-css-1-lekce). Na začátku kurzu si zrekapitulujeme základní principy proměnných, podmínek a cyklů a upozrníme na případné odlišnosti v PHP. Sjednotíme si názvosloví a startovní úroveň.

ANOTACE:

PHP je skriptovací programovací jazyk. Je určený především pro programování dynamických webových stránek a aplikací, například ve formátu HTML. Jazyk PHP je nezávislý na platformě, tzn. běží na Linuxu (nejčastěji), na Windows i MacOS. PHP podporuje mnoho rozšiřujících knihoven pro různé účely – např. zpracování textu, práci se soubory anebo přístup k většině databází (MySQL aj.). PHP je nejrozšířenějším skriptovacím jazykem pro web s podílem okolo 80 %.

Připravíme si prostředí pro vývoj a pak se vrhneme na programování v PHP. Postupně začneme pracovat na vlastní webové stránce, která bude umožňovat uživatelskou interakci - odesílání dat od klienta, uložení a následné zobrazení.

PŘEDPOKLADY:

Absolvování kurzu Úvod do programování, základní znalost HTML/CSS, základní orientace v IT směrem k webovým stránkám. Výhodou je základní znalost prakticky jakéhokoliv programování nebo absolvování kurzu PHP (jednodenní).

AGENDA:
 • Příprava vývojového prostředí
 • Základy
 • Skládání a načítání (více) souborů
 • Proměnné
 • Podmínky
 • Cykly
 • Funkce
 • Formuláře
 • Relace
 • Načítání a zpracování dat ze souboru
 • Načítání a zpracování dat z API
 • Lehký úvod do problematiky relačních databází
VÝSLEDEK:

Postupně vytvoříme vlastní webovou aplikaci s uživatelskou interakcí. Půjde o osobní stránku s nákupním seznamem, který budeme moci upravovat a provádět základní operace.

Kurz má dohromady 10 setkání, tak je opravdu důležité, abys s tím počítala a chodila pravidelně.

Team