Registration

Without registration


Contact

Why choose our course?

Karel

Karel
Other: Czechitas New Generation

Students developed their logical thinking and imagination.
Gameplay excellent, the students had fun and developed their logical thinking and imagination the program KODU managed perfectly. With the older students I programmed in the TouchDevelop enviroment where the students oriented pretty quick. I thank to the couching and the software provided. We will definitely place programming into the education program of our school in the future.

Hodina kódu s Czechitas

Pomoz dětem objevit svět IT. Nauč je programovat. Že to sám/sama neumíš? To nevadí. Hodinu kódu zvládne dle návodu odučit úplně každý – v tom je její kouzlo. :)

When

3. December — 9. December 2018

Where

Všude :)
Czech Republic

More information

Total duration: 6d

Level of knowledge: Žádné

Eventy type: Long-term

Price: Zdarma

Pojď s námi pomoct Česku s výukou informatiky. Udělej před Vánoci dobrý skutek, nauč děti základy programování (zabere to jen hodinu).

Tutoriál

Pojď s námi a Microsoft CZ pomoct Česku s výukou informatiky. Udělej před Vánoci dobrý skutek, nauč děti základy programování (zabere to jen hodinu).

IT se řítí hroznou rychlostí vpřed a je náročné nacházet stále nové způsoby, jak děti zaujmout – jak je naučit s novými technologiemi pracovat, nejen se jimi bavit. V rámci Hodiny kódu se proto při výuce používá počítačová hra!

Pro všechny holky a kluky 8+.

Czechitas-rady, jak uspořádat Hodinu kódu (+ dole i motivační odměna):

1) ZAJDI NA SVOJI STAROU ZÁKLADKU
Pamatuješ na ZŠ/SŠ, jak jste se učili vytvářet a mazat soubory? Představ dnešním žákům IT zábavně a hravě. Zavolej své/mu třídní/mu a domluv se, že přijdeš odučit jednu hodinu informatiky – Hodinu kódu.

2) USPOŘÁDEJ HODINU KÓDU V PRÁCI
Už dlouho jste neměli zajímavý teambuilding? Přiveďte si s kolegy na odpoledne i svá dítka a mrkněte s nimi na tutoriály, jak se s pomocí Minecraftu učit programovat.

3) POZVI SI KAMARÁDY S DĚTMI
Oduč Hodinu kódu doma pro bandu dětí svých známých. Dobrá záminka se potkat a mít ke společnému posezení i zajímavý program.

4) NAUČ PROGRAMOVAT SVÉ DĚTI
Kdys naposledy naučil/a své dítě/děti něco nového? Udělejte si chvilku na společné učení hrou. Klidně i s maminkou/tatínkem... babičkou/dědečkem... Hodina kódu nemá horní věkovou hranici.

5) NASDÍLEJ TUTO UDÁLOST
...svým známým učitelům a vyzvi je, aby se zapojili. Pojďme naučit základy programování v roce 2018 co nejvíce dětí.

6) JSI UČITEL/KA? HURÁ!
Máš super příležitost dosáhnout velkého impaktu a naučit celou třídu základy programování. Zamluv si počítačovou učebnu a hurá na Hodinu kódu.

▶ Vybral/a sis jeden ze způsobů zapojení se do celosvětové akce Hodina kódu (https://hourofcode.com/cz)?

▶ Teď už stačí jen rozkliknout czechitas.cz/HodinaKodu a postupovat podle návodu.

▶ Dej nám vědět o tom, jak to probíhalo právě u vás ve škole / v práci / doma. Postni fotku či screenshot jako „důkaz“, že jste se zúčastnili, na FB událost nebo na e-mail barbora.kadlckova@czechitas.cz a my vám za to pošleme ODMĚNU na památku.

Partners